“Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor” Projesi Açılış Toplantısı yapıldı

13
* “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı” kapsamında “Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor” Projesi Açılış Toplantısı yapıldı.
HABER MERKEZİ 
Avrupa Birliği Bakanlığı’nın İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde sürdürmekte olduğu ve bir yılını doldurmuş olan "Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi"  kapsamında, "Valilik AB Birimleri"nin teknik ve idari kapasitesini artırmak amacıyla ABGS tarafından "İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı" 2 Şubat 2011 tarihi itibarıyla uygulamaya konmuştu. 
Aşamalı olarak tüm illere uygulanması planlanan çok yıllı bu program çerçevesinde sunulan birbirinden iddialı 79 projenin idari ve teknik değerlendirmesi sonucu, 2011 yılı için ayrılan bütçe çerçevesinde 25 il faydalanmaya hak kazanmıştı. Bu kapsamda “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı”nın uygulama sürecinde Kırklareli Valiliği olarak  ”Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor" Projesiyle 25 İl’den biri seçilerek Trakya Bölgesi’nde destek almaya hak kazanan tek il oldu. 
Projenin açılış toplantısı 07 Temmuz 2011 tarihinde Kırklareli Valiliği Atatürk Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Üyeleri, AB Koordinasyon Merkezi çalışanları ile Proje ortağımız Trakya Kalkınma Ajansı Proje Başkanı Selçuk Mutlu katıldı. 
Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, konuşmasında; “Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor Projesi ile Kırklareli İlinin Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve etkinliğinin artırılması hedeflenmekteyiz. AB Koordinasyon Merkezi personelinin ve ildeki diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitesinin artırılarak AB fon ve Mali Kaynaklardan azami ölçüde yararlanılmasının ve yerel düzeyde AB sürecinin doğru algılanmasının sağlanması amacıyla yürüttüğümüz projenin ilimize hayırlı olsun” dedi.  
Toplantıda Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor Projesi’nin tanıtımın yanı sıra, yeni teklif çağrıları açılan Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programı 2007-2013 ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Programı ve Teknik Destek Programı’nın tanıtımı yapıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.