Kırklarel Valisi Öner; “Yatırımcılar teşvik edilmeli”

13
Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner; ”Yatırımcıları teşvik etmek ve bunların çalışmalarını kolaylaştırmak gerekiyor” dedi.

Öner, yaptığı açıklamada şehirde göreve başladığından bir gün sonra Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) incelemelerde bulunarak, ilgililerden OSB hakkında bilgiler aldığını söyledi.
Kırklareli’nin beklentilerini karşılamak yolunda daha çok çalışmak ve iş yapmak gerektiğini ifade eden Öner, ”Yatırımcıları teşvik etmek ve bunların çalışmalarını kolaylaştırmak gerekiyor. Bu anlayışla çalışacağız. Kırklareli’ni yatırımcılar için daha cazip hala getirebilirsek, daha çok istihdamla kalkınma sürecine katkı sağlayabiliriz” dedi.
* ”Dereköy Sınır Kapısı yeniden yapılandırılmalı”
Dereköy Sınır Kapısını da ziyaret ettiğini anlatan Öner, sınır kapısını ülkenin büyüklüğüne yakışır bulmadığını kaydetti. Öner, şöyle dedi:
”Gümrük kapısının daha düzenli olması ve hizmetlerin bir bütünlük içinde verilmesi gerekir. Dereköy Sınır Kapısı’nın giriş çıkış yapan yolcuların hizmetlerinin kolaylaştırılması bakımından yeniden yapılandırmaya ihtiyaç var. Bu konuda da bazı şeyleri yapabileceğimizi düşünüyorum. Gümrüğün kamu kuruluşlarının çalışmalarının yanında, TOBB ile fiziki altyapıyı iyileştirebileceğimizi değerlendiriyoruz. Bu konuda girişimlerimiz devam edecek.”
Kırklareli’de doğa harikası Longoz Ormanlarının doğa turizmi için daha iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Öner, Dereköy köyündeki Doğa Eğitim Merkezine daha fazla işlerlik kazandırarak bilinçli bir toplum ve duyarlı bir gençlik oluşumuna katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here