Kiraz Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi

14
Kırklareli’nde en son 40 yıl önce gerçekleştirilen Karahıdır Kiraz Şenliği, Kırklareli Belediye Başkanlığı’nin organizasyonu ile bu yıl yeniden kutlanmaya başladı. 
HABER MERKEZİ 
Bölgedeki üreticiler için düzenlenen şenlikte halkımıza ücretsiz olarak 500 kilo kiraz dağıtıldı.
08-09-10 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenen Karahıdır Mahallesi’nde şenliklerin açılışını yapan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, çocukluk yıllarında düzenlenen şenlikleri hatırladığını belirterek şöyle dedi:
"Uzun yıllar ara verilen Karahıdır Kiraz Şenliklerini tekrar başlatmak için buradayız. Ben de çocukluğumda düzenlenen şenliklere geldiğimi hatırlıyorum. Karahıdır’lı vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda biz de bu sene şenliği yeniden başlattık. Karahıdır’a bir renk gelmesi bir güzellik gelmesini istiyorum" dedi.
Şenliklerin ilk gününde yerel ve bölgesel sanatçılar Rumeli türkülerini seslendirdi. Şenlikte Karahıdır’lı üreticiler arasında kiraz yarışması düzenledi. “Kısa Sap Dalı”nda 11 üretici arasından Birol Manav 1., Yılmaz Yıldız 2., Orhan Ata ise 3. oldu. “Uzun Sap Kiraz Dalı”nda ise 21 üretici arasından Can Uçar 1., Murat Akın 2., Ercan Becer 3. oldu. Dereceye girenlere Tam, Yarım ve Çeyrek Altın ödülleri verildi. 
* 500 kilo Kiraz dağıtıldı
Karahıdır Mahallesi’ndeki şenlikte üreticilerden alınan 500 kilo kiraz ücretsiz olarak halka dağıtıldı. Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl yeniden başlattığı Karahıdır Kiraz Şenlikleri, Karahıdır Korusu’nda halka açık piknikle son buldu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here