Kiraz Şenlikleri dolu dolu geçti

17
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Karahıdır Kiraz Şenlikleri’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Karahıdır Kiraz Şenlikleri’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.
12-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Karahıdır Kiraz Şenlikleri’ne vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.
Birbirinden renkli görüntülerin ortaya çıktığı şenliklerde Kırklareli Belediyesi tarafından halka 1 ton ücretsiz kiraz dağıtıldı.
Şenliklere Belediye Başkan Vekili Elmas Tokuç Büyükdere, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Gider, Fettah Aygün, Tahsin Gençay ve çok sayıda vatandaş katıldı.
* Karahıdır Kirazı’nın ve Kiraz Şenliği’nin En Güzel Kızı belirlendi…
Şenlikler kapsamında çeşitli yarışmalarda düzenlendi. Şenliklerde “En Güzel Kiraz” ve “Kiraz Güzeli Yarışması” düzenlendi. En Güzel Karahıdır Kirazı Yarışması’nda Uzun Sap Kategorisi’nde 1. Sevtap Akın, 2. Ramazan Tosun, 3. Ercan Becer, Kısa Sap Kategorisi’nde 1. Kemal Saraç, 2. Yılmaz Yıldız,3. Hüseyin Becer oldu.
Kiraz Güzeli Yarışması’nda ise; 1. Nazlı Akcan, 2. Buse Erbap, 3. Minel Alsancak olurken, Sempati Güzeli Gaye Sesler, Geleceğin Kiraz Güzeli ise 7 yaşındaki Eylül Becer seçildi.
* Rumeli Türküleri coşturdu…
Kiraz Şenlikleri’nin son gecesinde ise sahne alan Gökhan Dönmezer ve Faruk Yılmaz söyledikleri parçalar ile izleyenlere coşkulu anlar yaşattılar. Gökhan Dönmezer, kendisine ait parçaları ve popüler parçaları seslendirirken Faruk Yılmaz ise Rumeli türküleri ile izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.
Şenlikler sonunda sahneye gelen Belediye Başkan Vekili Elmas Tokuç Büyükdere, Karahıdır Mahallesi’ni önemsediklerini ve Kiraz Şenliği’nin çok verimli geçtiğini belirtti.
Büyükdere’’ Biz Kırklareli Belediyesi olarak Karahıdır Kirazı’nın tanıtımı için elimizden gelen desteği veriyoruz. Şenliklerimizle de Karahıdır Kirazı’nı tanıtma çalışmalarımızı perçinliyoruz. Bu yıl 3’sünü düzenlediğimiz şenliklerimizin sonuna geldik. Çok güzel iki günü birlikte geçirdik. Bizi bu süreçte yalnız bırakmayan tüm halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here