KİPA’nın arkasındaki yol tehlike saçmaya devam ediyor

15
* Vatandaşlar Kırklareli Belediyesi’nden Kırklareli merkez ilçede İstanbul Yolu üzerinde hizmet vermeye başlayan KİPA’nın arkasındaki yolu bakımdan geçirerek kaldırım yapmasını istiyor.

HABER MERKEZİ
Vatandaşlar açıldığı günden itibaren Kırklareli merkez ilçeye canlılık getiren KİPA’nın arka kısmındaki yolun araç ve yaya trafiği açısından tehlike oluşturduğunu belirterek, buraya kaldırım yapılmasını istiyorlar. KİPA’nın kurulmasının üzerinden bayağı uzun zaman geçmesine rağmen burada düzenleme çalışmalarının yapılmaması vatandaşların şikâyetlerine sebep oluyor.
KİPA kurulmadan evvel patika yol halinde bulunan bu kısım daha sonraları asfalt ile kaplanarak araçlar için kullanılır hale getirildi. Özellikle hafta sonlarında yoğun bir yaya trafiğinin oyduğu yolda bugüne kadar herhangi bir trafik kazasının yaşanmaması şans olarak nitelendiriliyor. Yol öylesine dar bir halde bulunuyor ki iki araç aynı anda geçtiği zaman kenardaki yayalar mecburen kaldırım olmadığı için kendisini şarampole atmak zorunda kalıyor.
Vatandaşlar yoğun olarak yayaların kullandığı bu kısmın vakit geçirilmeden Kırklareli Belediyesi tarafından düzenlenmesini istiyorlar. Özellikle de kenarlara yapılacak olan kaldırımların olası kazaları engelleyeceğini dile getiriyorlar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here