“Kipa yolu bu ay içerisinde bitecek”

14
Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur Sırtbağlar Mevkiinde kalan Kipa’nın arka yolunun Temmuz ayı içerisinde biteceğini belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;

HABER MERKEZİ

“ Bahar ve Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Belediye’ye düşen hizmetler artmış durumdadır.  Kavaklı Beldesi’nde bulunan Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi yolu bakım ve onarım çalışmaları için bütün iş makinelerimiz orada faaliyet gösteriyor. Yapılan incelemeler doğrultusunda fazla bir sıkıntının olmadığı gözlemlenmişti. Fakat son zamanlarda artan yağışlar nedeniyle umduğumuzdan daha uzun bir sürede bitmesi söz konusu oldu. Bu sebepten dolayı oradaki çalışmaları yarıda bırakamıyoruz. Yüksek performans içerisinde yapılan asfaltlama ve kaldırım çalışmalarının yapıldığı yoldan birkaç gün içinde sonuca ulaşacağız ve ara vermeden Kipa’nın arka yolundaki çalışmaları devam ettireceğiz. Buradaki başlayacak çalışmalardan ise Temmuz ayı içerisinde netice ulaşacağız ve orada meydana gelen trafik kazalarının birazda olsa önüne geçeceğimize yapılan çalışmalar doğrultusunda inanıyoruz.
* “Trafik ışıkları ile ilgili çalışmalar başlatacağız”
Ayrıca gündeme getirdiğiniz Ahmet Cevdet Paşa Kavşağı’nda bulunan Sinyalizasyon Sistemi doğrultusunda Trafik Işıkları İl Trafik Komisyonu ile birlikte yapılan çalışmalar sonucu bir neticeye ulaştıracağız.
Biz Kırklareli Belediyesi olarak sadece bakım ve onarım işlerini yapmakta yükümlüyüz. Bu sebepten dolayı orada bulunan trafik ışıkları üzerinde Trafik Işıkları İl Trafik Komisyonu kararı olmadan hiçbir çalışma yapamıyoruz. En kısa zamanda alınacak neticeler doğrultusunda orada da çalışma başlatacağız.” (çd-ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here