Kilikadılılar Derneği Bulgaristan Elçisi

1
Kilikadılılar Derneği organizasyon kapsamında Çorlu Kilikadılılar Derneği ve Bulgaristan “Sokol Zırnevo” Takımları, 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü Dostluk Maçı oynadı.
HABER MERKEZİ
Kilikadılılar Derneği organizasyon kapsamında Çorlu Kilikadılılar Derneği ve Bulgaristan “Sokol Zırnevo” Takımları, 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü Dostluk Maçı oynadı.
Kilikadılılar Derneği’nden yapılan açıklamada, futbolun geleneksel değerlerini genç  nesillere tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonun Türkiye ve Bulgaristan 2 farklı ülkede hayata geçirildiği aktarılırken, Bulgaristan’ı Tekirdağ’da ilk kez temsil ettiği etkinlikte mavi-beyaz kaptan oyuncuyu yurtdışı elçisi olarak seçildiği belirtildi.
Balkan coğrafya beşerisine yakışır bir dostluk maçı olduğunu söyleyen Kilikadılılar Dernek Başkanı Bilgin İnceoğlu; “Ülkeler arası dostluk ortamına katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Bugün dereceye giren takıma kupa töreni düzenlendi. Dostluk maçlarında kazanlar olduğu gibi kaybedenlerde vardır. Sporun centilmenlik oyunu olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Bu ‘’ Ülkeler Arası Dostluk Futbol Karşılaşmasında’’ emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Kupa töreninin ardından Yurtdışı ve ülkemizin değişik şehirlerinden katılan hemşeri vatandaşlar Kilikadılılar Derneği’ne memnuniyetlerini ilettiler.
“Ülkeler Arası Dostluk Futbol Karşılaşması”na yoğun katılımdan memnun olduğunu belirten Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Muratoğlu; “Bizlere Çorlu Şehir Stadını sağlayan Çorlu Bel. Bşk. Yrd. Erdoğan Demirci’ye teşekkür ederim. Bu müsabakayı yöneten Bulgaristan Milli Güreşçi Şampiyonu Halil Tuna’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Yine her zaman ki gibi yoğun bir seyircimi ile birlikte güzel bir futbol gecesi yaşadık. Kupayı Bulgaristan “Sokol Zırnevo” Takımı adına Bulgaristan Kilikadı Muhtarı Gülay Bekir’e Dernek Başkanımız takdim ederek “Sokol Zırnevo” Takım Kaptanı’na verdi. Dostluk kazandı. Derneğimizin sağlayacağı futbolcular ile kaynaşma akşam yemeğinde tüm futbolcularımıza teşekkür belgesi sunacağız” dedi. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.