Kılıçdaroğlu Kırklareli’ye gelecek mi?

17

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ayağının tozuyla Trakya Çıkarması çok büyük ilgi gördü.
26 Haziran 2010 gününden itibaren ikinci Trakya çıkarması yapacak olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Kırklareli ve ilçelerini de ziyaret etmesi merakla bekleniyor.
Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri için 27 Haziran’da Edirne’ye gelecek olan Kılıçdaroğlu’nun, bir gün önceden de Kırklareli ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunması için, CHP Kırklareli örgütlerinin çabaları sürüyor.
Türkiye genelinde bütün illerden fazla oy alma rekorunu elinde bulunduran CHP Kırklareli örgütlerinin çağrılarına, Kılıçdaroğlu’nun da olumlu cevap vereceğini beklemekte. 
Babaeski ise; öteden beri CHP’nin kalesi konumuyla ün yapmış yegâne ilçedir.
Kılıçdaroğlu’nun 26 Haziran’da Kırklareli’ne gelmeye karar vermesi halinde, Babaeski’ye özel önem vererek yurttaşlarla buluşacağını sanıyorum.
Yerel seçimlerde %60 oy alarak Belediye Başkanı seçilen Av. Abdullah Hacı, CHP’den aday olmuş ve Yerel Seçim tarihinde 10 bin 350 oy alarak görülmemiş bir oy patlaması gerçekleştirmişti.
O günlerde CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal Trakya Gezisi düzenlemiş ve CHP’den seçilen, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli Belediye Başkanları’nı makamlarında tebrik etmişti.
Yerel Seçimin hemen ardından Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ı makamında tebrik etmeye gelen eski Genel Başkan Baykal, CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel ile bir kısa görüşme yapmıştı.
Başkan Altınel Baykal’a şöyle bir anekdot gerçekleşmişti; “Sayın Genel Başkanım size verdiğimiz bir sözü tutamadık. Babaeski’de CHP Belediye Başkanı adayımız Av. Abdullah Hacı’ya %60 oy alırız diye size söz vermiştik, ancak %59,9’da kaldık” deyince. Baykal’da; “O zaman yandınız Başkan” diyerek esprili bir şekilde gülmüştü.
Babaeski seçmeni CHP’ye son yerel seçimde sahip çıktı. CHP örgütünün sıkı çalışması ve Başkan Adayı Hacı’nın sıcak davranışları, seçmenden karşılığını CHP’ye oy patlaması olarak gerçekleşti.
Babaeski halkı Kılıçdaroğlu’nu bağrına basmak için sabırsızlıkla bekliyor.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da CHP’nin kalesi Babaeski’yi ziyaret etmeden, Trakya’dan geçip gitmez inancındayım.
Şimdi görev, CHP Kırklareli İl Başkanı ve Yönetimin yanı sıra CHP İlçe Örgütleri’ne de düşüyor.
Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel ve İlçe Yönetimi üzerine düşeni yaparak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu en iyi şekilde Babaeski’de ağırlayacak inancındayım.
Yurttaşlarımız da CHP Genel Merkezi’ni, Kılıçdaroğlu’nu Kırklareli’ye ve ilçelerine davet etmek için mesaj yağmuruna tutarlarsa, Türkiye’nin kucakladığı Sayın Kılıçdaroğlu’na kavuşacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here