Kılavuz; “Aday kim olacaksa onun etrafında birleşeceğiz”

17
16 Eylül 2013 Pazartesi günü Kırklareli Merkezde bulunun Adalet ve Kalkınma Partisi İl Binasında yapılan yürütme Kurulu toplantısına Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’in …….
HABER MERKEZİ
16 Eylül 2013 Pazartesi günü Kırklareli Merkezde bulunun Adalet ve Kalkınma Partisi İl Binasında yapılan yürütme Kurulu toplantısına Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’in İade-i ziyareti ve yapılan açıklamalar damgasını vurdu. Üyeleri ile birlikte Adalet ve Kalkınma Partisini ziyaret eden Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel yapılan ziyarete ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Başkan A.Zeki Kılavuz başta olmak tüm arkadaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Önceleri kendileri bizleri ziyaret etmişti bu ziyaretin amacı da kendilerini iade-i ziyaret.  Burada hepimiz Kırklareli için bir uğraş veriyoruz. Aynı geminin içerisindeyiz. Benim ayrıca gönül bağım var. Arkadaşlarımın iyi işler yaptığını ve çok çalıştıklarını biliyorum. Her şeyin gönüllerince olmasını diliyorum. Kendilerinin Maddi ve manevi olarak her zaman yanındayım. İlimizin gelişmesi için insanlarımızın uyanması şart. Ayrıca Başkan Altıntel, Dereköy Sınır Kapısı’nın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca 50 milyon lira bütçeyle restore edileceğini dile getirdi. Kapının restorasyon çalışmalarının 2014 yılının başlarında başlayacağını ve 3 ay içinde tamamlanacağını ifade eden Altınel, şunları kaydetti: " Dereköy Sınır Kapısı’nın Tır trafiğine açılması için çalışmaların hızlandığını görüyoruz. Kırklareli modern bir kapıyı hak etmiş durumda. Yapılacak olan modernizasyonda araçlar için x-ray cihazı konulacak. Bulgaristan tarafındaki yol tır trafiğine uygun değil. Yaklaşık 80 kilometrelik yolun 75 kilometresi yapıldı. Malkotırnova’dan sınır kapısına kadar olan yaklaşık 6,5 kilometrelik yolun yapımına da başlandı. Bulgaristan hükümeti yolu bitirdikten sonra yoldan kaynaklanan sorun bitiyor. Dereköy Sınır Kapımız yap, işlet, devret modeliyle yapılacak ve gereken tüm işlemleri yakın zamanda bitirmiş olacağız. Ayrıca daha önceleri vekilimiz Şenol Gürşan’ın dediği gibi Kırklareli’nin olmazsa olmazlarından bir tanesi Hayvan Borsası ve Et Kombinası. Bölgemizde bir tane bile yok. Bunu bir an önce faal hale getirmeliyiz. Maalesef İl olarak bazı konularda çok geride kaldık ancak bu yerel seçimlerin Kırklareli için bir fırsat olacağını düşünüyorum ” dedi.
Daha sonra söz alan AK Parti Kırklareli İl Başkanı A.Zeki Kılavuz şunları dile getirdi: “Ticaret Borsası Başkanımızın ziyaretinden dolayı bir hayli memnun olduk. Kendisi çok aktif ve işini iyi yapan insanlardan bir tanesi. Kırklareli ve bizim için her zaman kapısını açıyor. Bu bizleri her zaman mutlu ediyor. 
Çoğu partiler ve vatandaş AK Partide neden hala adaylar açıklanmadı diye merak ediyor. Bizim açımızdan merak edilecek bir şeyin olmadığını açıkça söyleyebilirim.  Çünkü tüm birimlerimiz aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İsim konusunda ise şuan için belirlenmiş bir şey yok. Bizim Partimizde ismin çok fazla önemi de yok Aday kim olacaksa onun etrafında birleşeceğiz ve onunla birlikte yürüyeceğiz. Şuan hazırladığımız projelerimiz var bu projeler Kırklarelili vatandaşlarımızın hak ettiği ama hayal bile edemediği projeler. AK Parti Belediyeciliğini bilen ve o belediyeler içerisinde yaşayanlar için normal ancak onunda dışında kalanların hayal dünyasında gibi projeler bunlar. Bizim projelerimizin ana temeli Hizmet endeksli ve Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yürütülüyor. Belediyecilik bir şehirde doğan kişiden ölen kişiye kadar hepsini kapsıyor. Kırklareli’miz ve Trakya bugüne kadar her şeyde geri kaldı. Kırklareli ise AB ile Bulgaristan ile en yakın sınır bu kadar yakın olmasına karşın hala bir köy ve çağdışı şehircilikten kurtulamaması bizleri üzüyor. Bunu değiştirmek için uğraşıyoruz. Tüm Kırklarelili hemşerilerimizden bu yerel seçimlerde AK Parti olarak bizlere bir şans tanımalarını istiyorum. Bir defaya mahsus olarak kendilerinden ödünç olarak oylarını istiyoruz. Beğenmedikleri takdirde bunu geri alma şansları var. Amacımız Kırklareli’ni hak ettiği hizmeti sunmak” dedi. (Serkan Koçtürk)  
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here