KİD-YAD’ın “Kutlu Doğum Programı” bu akşam yapılacak

16
* Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği (KİD-YAD) tarafından bu akşam  “Kutlu Doğum Haftası” Programı düzenlenecek. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği (KİD-YAD) Başkanı Hüseyin Kasap 10 Nisan 2012 Salı günü saat 11.30’da gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici ile görüştü.
Hüseyin Kasap ziyaretinde KİD-YAD olarak 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kainatın Sevgilisi Güllerin Efendisi Hz. Muhammed’in (sav) Doğumu dolayısıyla kutlanan “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında bu akşam bir program düzenleyeceklerini belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği olarak Kainatın Sevgilisi Güllerin Efendisi Hz. Muhammed’in (sav) Doğumu dolayısıyla bu akşam saat 20.30’da Kırklareli Kültür Merkezi’nde bir program düzenleyeceğiz. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayacak olan programımızda İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu tarafından Konferans verilecek. Programımız Şef Necmettin Ötün ve Grup Tekbir’in Tasavvuf Konseri ile sona erecek.
Peygamber Efendimizi (sav) ilimizde ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Biz biliyoruz ki Allah Resulünün ruhaniyeti yeryüzünde ümmeti ile beraberdir. Kim tarafından davet edilirse, davete inşallah icabet edecektir. Çünkü tarih boyunca necip Müslüman Türk Milleti’nin en sıkıntılı dönemlerinde hep yanında olmuştur. Çanakkale Savaşı’nda oradaydı, Kıbrıs’ta da oradaydı. PKK ile yapılan mücadelede kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin ve Emniyet Güçlerimizin hep yanında oldu. Bizde bu akşam Kırklareli’min bu güzel insanları canından çok sevdiği peygamberlerini ağırlamak üzere bu heyecanı yaşamaktadırlar. 
Tüm halkımızı Kırklareli Üniversitesi Orhun Fikir ve Düşünce Kulübü ile birlikte bu akşam düzenleyeceğimiz programımıza davet ediyoruz.” (s)      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here