KİAD’tan 6 bin 500 kişilik iftar

10
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın himayelerinde geçen yıl başlanan ve bu yılda devam edilen iftar programları çerçevesinde, Kırklareli Sevgi Dünyamız …

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın himayelerinde geçen yıl başlanan ve bu yılda devam edilen iftar programları çerçevesinde, Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Ramazan boyunca Festival Alanı’nda 6 bin kişilik iftar çadırı kuruldu.
Ramazan ayı münasebetiyle orucun 21. gününde, Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD), sunuculuğunu Asım Yıldırım’ın yaptığı Metin Haboğlu’nun da ilahileriyle katıldığı programla Kırklareli Vaeliliği’nin organize ettiği iftar alanında vatandaşlara 6 bin 500 kişilik iftar yemeği verdi
Kırklareli İş Adamları Derneğinin sponsorluğundaki iftara, Vali Mustafa Yaman, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Dernek ve Oda Başkanları ile işadamlarının da katılımıyla 6 bin 500 kişilik halk iftarı gerçekleştirildi.
İftar Öncesinde Sunucu Asım Yıldırım Bir Yudum Hikâyeleriyle, Sanatçı Metin Haboğlu’da söylediği eserleriyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattılar.
Düzenlenen iftar yemeğinde kardeşlik ve birlik vurgusu yapılırken, KİAD Başkanı Emre Yurdakul; “Ramazanları anlayan insan aklı, duyan insan vicdanı, zevk eden de insan kalbi olduğuna göre, varlığı görüp hissetmek, duyup değerlendirmek için göze, kulağa, mantığa, muhakemeye ihtiyacımız olduğu gibi, ramazanı duyup zevk etmek için de akıl, şuur, kalbin harekete geçirilmesine, harekete geçirilip uyanık tutulmasına ihtiyaç hatta zaruret vardır. Bu sene iftarlarda ayrı bir hüzün,gecelerde farklı bir keder olduğunu söyledi.”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ise gecedeHer şeyden evvel, bu mânevî güzelliklerin gönüllerimize akıp, içlerimizde birer zevke dönüşmesi için, bakış açısı ve teveccühün çok iyi belirlenmesi gerekir. Bu yapılabildiği takdirde, ramazan birdenbire öyle farklılaşır ve bize o kadar derince işler ki, duygu dünyamızın tomurcuklar gibi sürekli inkişaf ettiğini duyar ve kendimizi mânâlarla, hislerle taşkın bir atmosfer içinde hissederiz.yaratılmış olan her şeyi, yaratandan ötürü severek farklılıkları zenginlik olarak gördüklerini ifade ederek geceyi düzenleyen Kırklareli İş Adamları Derneği’ne minnetlerini sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here