KIAD’dan “Dış Ticaret Eğitim” semineri

23
KIAD’dan “Dış Ticaret Eğitim” semineri

Kırklareli Iş Adamları Derneği (KIAD) “Ihracat nasıl yapılır?” konulu bir Dış Ticaret Eğitim semineri düzenleyecek. 14 Ocak 2010 Perşembe günü 13.30-16.45 saatlari arasında düzenlenecek (toplam 5 saat) eğitim senineri ile ilgili olarak yapılan duyuruda, katılımcı kazanımları şöyle sıralandı;

“Kişiler ihracat yapma konusunda genel fikir sahibi olacaklar. Ihracat ve ithalat işlemlerine nereden nasıl başlayacakları konusunda kendilerine iş planı hazırlayarak, dış ticarete ilk adımı atmış olacaklar. “Seminerde işlenecek eğitim konuları ise şunlar;

Firmanız dış ticaret yapmaya hazır mı? Dış ticaret yapmaya başladıysanız doğru yolda mısınız? Dış ticarette iş planı nasıl yapılır? Ihracat nasıl yapılır? Nasıl ihracat yapmaya başlayabilirim? Nasıl müşteri buluruz? E-Ticaret nedir?

Eğitim sonunda ihracatçı iş adamı tarafından pratik tecrübe aktarımı da yapılacak.

KIAD binasında düzenlenecek olan seminere katılımak için dernek üyeleri; 150 TL, üye olmayan katılımcılar ise 200 TL ücret ödemeliler.

Semineri verecek olan eğitmen Elif Ünal hakkında ise şu bilgiler verildi;

“Istanbul Üniversitesi Işletme bölümünden mezun olun Elif Ünal Londra’da aldığı eğtimden sonra çeşitli dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılından beri firmalar, dernekler, ticaret odaları bünyelerinde ve Avrupa Birliği projelerinde danışmanlık ve eğitim vermektedir. Şu ana kadar, tekstil, ilaç makine ve techizat plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın dış ticaret danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. Sayısız verdiği açık eğitimlerle Türkiye genelinde 5000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerinde yardımcı olmuştur.”

Katılımcılara sertifiki da verileceği belirtilirken, eğitim seminerinin kontenjanlarla sınırlı olduğu bildirildi. (Irtibal Tel: 0555 472 88 38)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.