KİAD, üyelerini Pakistanlı işadamlarıyla buluşturuyor

10
Pakistanlı firmalar değişik sektörlerde iş görüşmeleri yapmak üzere 29 Mart 2011 Salı günü Kırklareli İş Adamları Derneği’nin de (KİAD) Üyesi olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nu (TUSKON) ziyaret edeceklerdir.

 

HABER MERKEZİ
KİAD Genel Sekreter Ömer Altun yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“KİAD olarak Bu tür heyet programlarındaki temel amacımız dernek üyele-rimizin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimizin yanında Türkiye’nin uluslararası tanıtımı maksadıyla bağlı bulunduğumuz Federasyonun çalışmaları neticesinde değişik ülkelerden işadamlarının ülkemizi ve şehrimizi ziyaret etmelerini ve ortak akıl projesiyle üyelerimize yeni iş sahalarının oluşmasına yardımcı olmaktır.
İş adamlarımızın muhatapları ile gerek ticaret, gerekse yatırım konularını görüşebilecekleri ikili iş görüşmelerinin organize edilmesi planlanmaktadır İkili görüşmelerde Türkiye Pakistan arasındaki ticari ekonomik ilişkilerin iç yüzü, bi-linmeyen yönleri ile Pakistan’ın ekonomik geçmişi ve geleceği. İhracat ithalat durumumuz. Kargo, lojistik, gümrükleme, finans hareketleri. Toptan ve perakende satışlarda dikkat edilmesi gerekenler. Temsilcilik, şirket kurma, depo ve zincir mağazalar açma, fuar, teşvik prosedürleri gibi konular ele alınacaktır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here