KİAD üyeleri bayram kahvaltısında buluştu

15
* Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) tarafından Bayramın 3. günü Polis Evi Yazlık Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma kahvaltısı düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) tarafından 29 Kasım 2009 Pazar günü saat 10.00’da Polis Evi Yazlık Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma kahvaltısı düzenlendi.
Düzenlenen programa; AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus ile Yönetim Kurulu Üyeleri, KİAD Başkanı Selim Kınalı, Gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt başta olmak üzere dernek üyeleri eş ve çocukları ile birlikte katıldı.
Kahvaltıyı düzenleyen Başkan Selim Kınalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri programa katılanları kapıda tek tek karşılayarak bayramlarını kutladılar. Yenilen kahvaltının ardından kısa bir konuşma yapan Selim Kınalı, bayramın 3. gününde aralarında görmekten son derece memnun olduğunu belirterek bayramlarını kutladı.
Programa katılan Kırklareli Belediye Başkanı Cavit çağlayan’da yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Hepinizin mübarek Kurban Bayramınızı kutluyorum. Ailenizle sevdiklerinle birlikte bayram süresince ve daha sonraki günlerde sağlık ve esenlik diliyorum. Mutlu ve refah dolu günler geçirmenizi temenni ediyorum. Kurban Bayramı’nın da ülkemize barış, huzur ve refah getirmesini temenni ederek iyi bayramlar diliyorum.”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, KİAD’ın yapmış olduğu faaliyetler ile diğer derneklere örnek teşkil ettiğini belirtti. Sarıçam, Kırklareli’nin daha gelişip refah seviyesi yüksek bir il olabilmesi için KİAD gibi derneklerin bir araya gelerek oluşturacakları dernekler üstü bir yapılaşmaya her zaman destek olacağını belirterek şunları kaydetti:
“Öncelikli olarak bizleri böyle bir günde bir araya getirerek hem güzel bir kahvaltı yapmamıza hum de böyle güzel insanlarla beraber olmamıza vesile oldukları için Kırklareli İş Adamları Derneği’ne teşekkür ediyorum. Bayramları ve toplantıları vesile ederek, bir takım görüş alışverişinde bulunmakta çok büyük faydalar vardır. Sivil Toplum Örgütleri’nin de esas gayesi budur. Ben katıldığımı bu şekil toplantılarda Kırklareli İş Adamları Derneği’ni örnek vererek, diğer derneklerinde bu konudaki çalışmalarının Kırklareli’mizin gelişmesine neler katacağına hep değiniyorum. Sadece Tabelayı takarak biz dernek kurup deyip, tabiri caiz ise daha sonra kendi aralarında çalıp oynamak gayeye hizmet etmiyor. Bu dernekleri belli konuları gündeme taşımak yahutta yeni konular oluşturmak için kullanmakta büyük faydalar vardır.
Ben Dernek Başkanımızdan Kırklareli’mizin daha iyi yerlere gelmesi için yapılacak çalışmaların başlatılabilmesi için daha ileri adımları atmasını bekliyorum. Bir şekilde üst derneklerin oluşturulmasını bekliyorum. Bu tür adımların atılması noktasında bizlere düşen bir şeyler olursa da yardımcı olma taraftarıyım. Bunları da yapabilecek güçteyiz. Bununla ilgili olarak kim adım atarsa sonuna kadar yanında olacağımı beyan ediyorum.”  (s)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here