KİAD Türkiye-Pakistan İkili İş Birliği Programı’nda

18
HABER MERKEZİ
01 Şubat 2013 Cuma günü “Portekizce Konuşulan Ülkelerdeki İş Fırsatlar Programı”na katılan Kırklareli İşadamları Derneği (KİAD) Üyeleri yapmış olduğu iş zirvesi programlarına bir yenisini daha ekleyerek dernek üyesi iş adamlarının ufkunu açmak, üyelerini üretime teşvik etmek amacıyla bir grup İşadamı heyeti ile ikili iş görüşmelerinde bulunmak için 4 Şubat 2013 Pazartesi günü “Pakistan İş Formu”na katılacak.
Konu hakkına bilgi veren Kırklareli İşadamları Derneği Başkanı Emre Yurdakul; “
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu, (TUSKON) Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetleri çerçevesinde, yurtdışı ofislerimizin ve partner derneklerimizin çalışmaları ile bugüne kadar Dünya’nın farklı coğrafyalarından pek çok işadamı heyetinin ve devlet adamlarının ülkemizi ziyaret etmelerini sağladı.Bu faaliyetlerimizin bir parçası olarak, Pakistan’dan gelecek işadamlarının da bulunduğu bir heyet Konfederasyonumuzun misafiri olarak ülkemizi ziyaret edeceklerdir.
Pakistan’ın Sindh Eyaleti’nden yüksek düzeyli bürokratik katılımın olduğu bu ziyaret çerçevesinde Türk ve Pakistanlı iş insanları arasında “Türkiye-Pakistan İkili İş Görüşmeleri” gerçekleştirilecektir. Modern Tarım Sulama, Yenilenebilir&Fosil Enerji Üretimi-Teknoloji Transferi, Altyapı ve Bayındırlık İnşaatları Projeleri, Tarım &Hayvancılık, Tarım Aletleri, Ev Tekstili, Kişisel Giyim Sektörleri’nde faaliyet gösteren üyelerimizin katılımının faydalı olacağı mülahaza edilmektedir” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here