KİAD Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 Programı’na katılıyor

14
* 7 Kıta, 140 Ülkeden; 1000 Firma İstanbul’da İnşaat, İnşaat Malzemeleri, Mobilya ile ilgili makineler alanında faaliyet gösteren dünya liderleri bu programa katılıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İşadamları Derneği (KİAD) üst çatı kuruluşu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) dünyaca ünlü Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Programı’nın bir yenisi 19-20 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenliyor.
Konuyla alakalı bilgi veren Kırklareli İşadamları Derneği Başkanı Emre Yurdakul; “2006 yılından beri düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü etkinlikleri uluslararası iş dünyasında önemli bir bilinirlik düzeyine ulaşmıştır. TDTK 2013, geçmiş programların ürün tanıtım stantları, firmalar arası ikili iş görüşmeleri, fabrika ve tesis ziyaretleri vb temel öğelerini içermeye devam ediyor. Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü (TDTK) 2013’de 3 temel özellik ön plana çıkmaktadır: Program sadece inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve inşaat makineleri sektörlerinden katılımcıları hedefliyor. Sektörel bir yaklaşımla düzenlendiği için, yurtdışından gelecek katılımcı firma sayısı 1000 ile sınırlandırılıyor. Programda 140 ülke ürün tanıtım standı ve 1000 katılımcı olacaktır. 140 farklı ülkeden inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve inşaat makineleri sahalarından alım yapmak isteyen ithalatçılar, re-eksport firmaları, dağıtımcılar, toptancılar, yapı marketi zincirleri Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına katılacak. 
“Biz bu programa neden katılmalıyız?” sorusuna şu cevabı veriyor Yurdakul; “TDTK 2013 programı son derece profesyonel uluslararası iş zirvesidir, sadece Türkiye ve 140 ülkeden seçkin ve önceden kayıt yaptıran firmaların katılımına açıktır. 140 ülkeden gelen ve kendi sektörünüzde iş yapan firmalarla İstanbul’da görüşmek imkânı elde edeceksiniz. Sadece programa katılım sağlayan tek bir ülkeye gitmek için harcayacağınız vakit ve katlanacağınız maliyetin çok daha azına 140 ülkeden İstanbul’da ayağınıza kadar gelen ithalatçılarla görüşebileceksiniz. Yabancı dil bilmemek bir problem değil çünkü TUSKON gelen her yabancı firma için Türkçe bilen bir tercüman tahsis ediyor. Programda Türkiye’den seçkin üreticilerimize tahsis edilebilecek 105 ürün tanıtım standı yer alacak. İkili iş görüşmelerine katılacak toplam firma sayısı sınırlı tutulacak. Programa yurtdışından katılım kısıtlı sayıda olacağı için her ülkeye cüzi bir kontenjan ayrılmış durumda. Bu nedenle programa her ülkeden hedef sektörlerdeki lider ithalatçıların katılımına izin verilecek. Hedeflediğiniz pazarlardaki en büyük alıcılar Türkiye’ye geliyor” dedi.
Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2013 Profili hakkında da rakamsal bilgi veren Yurdakul programın ne denli geniş kapsamlı olduğuna dikkat çekti Programda yurt içi katılımcıların yabancı firmalarla iş bağlantıları kuracağını söyleyen Yurdakul “Referanslı alıcılarla buluşma imkanı bulacak olan Türk yatırımcılarımız, 140 ülkeden TUSKON temsilcisi ile de tanışabilecek” dedi. 
Ticaret Köprüsü programı ile Afrika’dan Avrasya’ya, Asya’dan Latin Amerika’ya kadar seçkin işadamları ile buluşma noktası oluşturulduğuna dikkat çeken Yurdakul, ürün tanıtım standı açan katılımcıların daha avantajlı olacağını belirtti. Yurdakul, yabancı firmaların ürün stantlarına daha fazla ilgi gösterdiğini belirterek, organizasyonda 17 dilde tercüman hizmeti sağlanacağını ifade etti.
“Uluslar arası piyasada etkinliğini artırmak isteyen ve yeni pazarlara açılarak ürünlerini daha geniş coğrafyalara ulaştırmak isteyen işadamlarımız, bu büyük organizasyona katılmalıdır” diyen Yurdakul, 19-20 Haziranda 2013 İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 organizasyonuna Kırklareli’li işadamlarını davet etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here