KİAD iade-i ziyaretlerine devam ediyor

20
* Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yurdakul; “Biz nicelikten çok niteliğe önem veriyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD), 16 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirdiği 4. Olağan Genel Kurulu ile oluşan yeni yönetim, iade-i ziyaretlerine devam ediyor.
KİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yurdakul, Başkan Yardımcısı Hakan Akbulut ve Genel Sekreteri Ömer Altun, iade-i ziyaretlerden birini de 13 Nisan 2012 Cuma günü saat 14.30’da Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na (KSMMMO) gerçekleştirdi.
Başkan Yurdakul ve beraberindekiler KSMMMO Başkanı Burhan Üstünkol, Yönetim Kurulu Üyeleri ve oda çalışanları karşıladı.
Hoş sohbet ortamında geçen ziyarete, dernek hakkında çeşitli bilgiler veren Yurdakul, KİAD’ın, 33 üyeden oluşan Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu ile 172 üyeden oluşan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun bir üyesi olduğunu söyledi.
Derneğin üye sayısının 90’a ulaştığını ifade eden Yurdakul, üye çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.
Yurdakul; “Odamız tarafından 4’üncüsü yapılan Olağan Genel Kurulumuz ile yönetimimizde değişiklik oldu. Derneğimizin kurucu Başkanı Selim Kınalı bizlerden müsaade istedi.
Bende kendisiyle derneğimizin kuruluşundan bu yana başkan yardımcılığını üstlenmiştim. Artık derneğimizin başkanlık görevini ifa edeceğim. Yönetimde bazı değişiklikler yaparak aramıza yeni isimler ekledik. Derneğimizin üye sayısı 90’a ulaştı ve artmaya da devam ediyor. Biz nicelikten çok niteliğe önem veriyoruz. Birebir standartlar doğrultusunda çalışan derneğimizin çizgisine uyabilecek üyelerimizle çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi derneğimiz 2006 yılında kuruldu. Şuanda TUSKON’un bir üyesiyiz. TUSKON bizim gibi 172 adet üyeden oluşuyor. Türkiye’nin kendi sektöründe bu bağlamdaki en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesidir. Bizimle konfederasyonumuz arasında oluşan MARİFED dediğimiz bir kuruluşumuz var. MARİFED ise Marmara Bölgesi’nde bulunan 33 dernekten müteşekkil bir ara kurul görevi yapmaktadır. TUSKON’un ulusal ve uluslararası programları oluyor. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da genel kurulumuzu yaptık” dedi.
KİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yurdakul, Başkan Yardımcısı Hakan Akbulut, Genel Sekreter Ömer Altun, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kaya ve Önder Güven ile birlikte aynı gün saat 15.30’da ise Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KTSO) ziyaret etti.
KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Meclis Başkanı Mehmet Sağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Reha Oras ve Ersan Gürdal tarafından karşılanan Başkan Yurdakul ve beriberindekiler dernek ve dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. 
KİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yurdakul yaptığı ziyaretlerde KSMMMO Başkanı Burhan Üstünkol ile KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş’a günün anısına birer tabak hediye etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here