KİAD Gaziantep Sanayisi’ni gezdi

12
Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) Üyesi iş adamlarının ufkunu açmak, üyelerini üretime teşvik etmek için Sanayi potansiyeli ile Türkiye’nin ilk beş ilinden biri olan Gaziantep’e gezi düzenledi.

HABER MERKEZİ
 Düzenlenen gezide çoğunluk inşaat sektörü olmak üzere değişik sektörlerden iş adamları yeraldı.
Gaziantep gezisine; Kınalı Ticaret Selim Kınalı, İzabella Pizza  Hakan Akbulut, Kayalar İnşaat Mustafa Kaya, Mertan İnşaat Fikret Kılıç, Güven İnşaat Önder Güven, Kimpaş İnşaat Malzemeleri Ertan Öbek, İstikbal Mobilya İsmail Cengiz, Er-Taş Kuyumculuk Ersin Kırmızıtaş, Alezer Peynir Cemil Alkan, Arçelik Servis Akar Teknik İbrahim Akar, Mega Prınter Aydın Dereli, KİAD Genel Sekreteri Şadan Canaz katıldı.
İstanbul’dan uçakla Gaziantep’e hareket eden KİAD Üyeleri’ni Gaziantep Paylaşımcı Genç İş Adamları Derneği (GAPGİAD) karşıladı. GAPGİAD Üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen KİAD iş adamları, kahvaltı sonrası kısa bir şehir turu ve ardından da Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunmak maksadı ile Organize Sanayi Bölgeleri’ne gitti. İnşaat İzalasyon Sektörü’nde öncü firma olan American Siding Üreticisi Eryap A.Ş. Fabrikası’nı gezdi. ERYAP A.Ş. sahibi Salih Eruslu ile görüşen iş adamları firmanın sanayici olma serüveni ile ilgili bilgiler aldı. ERYAP A.Ş.’den sonra Enderpen PVC A.Ş. Fabrikası’na giden iş adamları firma sahibi Bülent Ercan tarafından karşılandı. Fabrika gezdikten sonra fabrika sahibi ile birebir bilgi paylaşımları yapıldı. ENDERPEN Fabrikası’ndan sonra, ROYAL Halı ve Pier Cardin Halı Fabrikası’nı da gezen KİAD Üyeleri, sanayileşme ile ilgili bir ufuk turu yaptılar. Ziyaret edilen fabrikalarda sanayiciler ise yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını kendilerinin de fırsat bulduklarında Kırklareli’ne gelmek istediklerini, Kırklareli’nin de yatırım olarak fırsatlı bir il olduğunu bunu da bu ziyaretle tekrar hatırladıklarını söylediler. Ziyaret edilen iş adamlarını Kırklareli peyniri Alezer peynir sahibi Cemil Alkan tarafından hediye ve ikram edildi.
Gezi ile alakalı değerlendirme yapan KİAD Başkanı Selim Kınalı; maksatlarını hasıl olduğunu gezilerinin düşünceleri istikametinde başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, kendisi ve katılan iş adamlarının üretimin ehemmiyetini tekrar anladığını, üretmek ve güçleri birleştirmek için de çalışmalar yapmayı düşündüklerini ifade etti.
Geziye katılan Kayalar  İnşaat Firması sahibi Mustafa Kaya ise; organizasyonu başarılı bulduğunu katılmış olmaktan da memnun olduğunu bu tarz organizasyonların kendilerine ufuk açtığını, gezi fikrini ortaya atan Başkan Kınalı ve organizasyonu başarılı şekilde yöneten Genel sekreter Şadan Canaz’a çok teşekkür ettiğini, KİAD’ın bu tarz organizasyonlarla sivil toplum kuruluşu olarak ilimiz için üzerine düşeni yaptığını söyledi.
Genel sekreter Şadan Canaz ise; “KİAD olarak ilimize karşı sorumluluğumuzun farkındayız bundan dolayı ilimizin kalkınması için üzerime düşen vazifeyi yapmaya çalışıyoruz. Amacımız ilimizin kalkınmasına fayda sağlamak, ilimizin tanıtımını yapmaktır. Bu amaç çerçevesinde bu tarz faaliyetlerimize yorulmadan ve durmadan devam etme düşüncesindeyiz. Önce Mısır gezisi yaptık akabinde Gaziantep Gezisi her iki gezide bizlere farklı fikirler verdi. Bu tarz ufuk açmaya dönük gezilerimiz devam edecek, bundan sonraki gezimiz Bulgaristan ve Suriye Gezileri olacak. Katılan üye iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz ve KİAD organizasyonları devam edecek müjdesi veriyoruz” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here