KİAD’ dan Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi

13
Sağlık Bakanlığı tarafından ilk yardım eğitimleri yasal olarak Yönetmelikle zorunlu hale getirilmiştir. Ağır iş yerleri için her 10 kişiden 1 kişinin, normal işyerleri için her 20 kişiden 1…..
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanlığı tarafından ilk yardım eğitimleri yasal olarak Yönetmelikle zorunlu hale getirilmiştir. Ağır iş yerleri için her 10 kişiden 1 kişinin, normal işyerleri için her 20 kişiden 1 kişinin ilk yardım eğitimi alması zorunlu hale getirilmiştir.
Eğitim hakkında bilgiler veren Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) Başkanı Emre YURDAKUL: Yaşadığımız sürece çeşitli nedenlerle yaralanmalar veya hastalıklarla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Yaşamımızın çeşitli dönemlerinde, bulunduğumuz her ortamda kaza ve hastalanma riski taşımaktayız. Bu gibi durumlarla karşılaştığımızda, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.
Ancak ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ilkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir. 
Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) olarak Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ortak hareketle sizlere, uluslararası standartlarda toplam 16 saatlik (Temel İlkyardım Eğitimi) bakanlık Sertifikalı Eğitim programı sunmaktayız. Bakanlıkça zorunlu tutulan temel ilkyardım eğitimi; programımız 21-22 Eylül tarihlerinde Kırklareli Üniversitesi Kültür Salonunda gerçekleştirilecektir. Dileyen kişi ve kurumlar Derneğimizle irtibata geçip Eğitim programına katılabilir. Dedi.
Yurdakul eğitimde verilecek bilgileri başlıklar halinde şu şekilde sıraladı: 
* İLK YARDIM GENEL BİLGİLER
* BİLİNÇ BOZUKLUKLARINDA
* SOLUNUM YOLU TIKANIKLIKLARINDA
* KANAMALARDA İLK YARDIM
* YANIKLARDA İLK YARDIM
* DONMALARDA İLK YARDIM
* KIRIKLARDA İLK YARDIM
* BURKULMALARDA İLK YARDIM
* ÇIKIKLARDA İLK YARDIM
* YARALANMALARDA İLK YARDIM
* HAYVAN ISIRMALARI VE BÖCEK SOKMALARINDA İLK YARDIM
* ZEHİRLENMELERDE İLK YARDIM
* GÖZE KULAĞA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLK YARDIM
* HASTA VE YARALI TAŞIMADA GENEL BİLGİLER
* BOĞULMALARDA İLK YARDIM
* HAVALE-KANŞEKERİ DURUMLARINDA İLK YARDIM
* ACİL İLK YARDIM NUMARALARI
* İLK YARDIM ÇANTASI
(Ayşe Cankurt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here