KİAD, Afganistanlı işadamlarını Kırklareli’ne getirdi

12
Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) Afganistanlı iş adamları heyetini ilimize getirdi.

HABER MERKEZİ
 Türkiye Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Konfederasyonu’nun (TUSKON) düzenlediği Türkiye Dünya Dış Ticaret Köprüsü Programı’na katılmak için gelen 15 iş adamı KİAD’ın davetlisi olarak Kırklareli’ne geldi. KİAD üyesi iş adamları ile görüşen iş adamları Kırklareli insanının misafirperverliğine hayran kaldıklarını ifade ettiler.
Ziyaretle alakalı bilgi veren Genel Sekreter Şadan Canaz; “KİAD olarak amacımız ilimizi tanıtmak, ilimizi dünyanın her tarafında bilinir bir marka haline getirmek. Biz gönüllü sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde hareket ediyoruz.
KİAD olarak daha önce de ilimize Afrika’dan ekipler getirmiş ve buradaki üye iş adamlarımızla ikili görüşmeler yaptırmış ilimizi tanıtmaya çalışmıştık. Bu gelen ekipte Konfederasyonumuz TUSKON organizasyonu ile ülkemize gelen 2200 iş adamından 15 kişilik bir ekipti. 135 ülkeden gelen bu iş adamları Türk iş adamları ile ciddi iş görüşmeleri yaptılar. Program ön görülen 7 milyar dolarlık ticaret hacmini yakalamış durumda. Bizde KİAD olarak Türkiye ihracatına bu denli katkı sağlayan bir konfederasyon bünyesinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.
* TUSKON 10 ticaret köprüsü kurdu, 14 milyar dolarlık iş bağladı
2005 yılında kurulan ve üye sayısı 15 bini aşan TUSKON, ilk dört yılına 200 bin ikili görüşme, 14 milyar dolarlık ticaret sığdırdı. Bu rakamın 12 milyar doları ihracat geliri olarak elde edildi. Dört yılda Türkiye’ye 10 dünya ticaret köprüsü kuran teşkilat, 135 ülkeden 8 bin 500 yabancı işadamını İstanbul’a getirdi.
3 gün süren zirveye 135 ülkeden 2 bin 200 yabancı 2 bin 300 de yerli işadamı katıldı. Zirve kapsamında 100 bin iş görüşmesi gerçekleştirildi toplam 7 milyar dolarlık iş bağlantısı yapıldı” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here