Keyfi park paralandı

12
* Kırklareli Belediyesi Parkmetre ihalesini gerçekleştirdi. İhaleye toplam 6 firma katılırken en yüksek teklifi veren Cemal Bektaş 17 bin TL bedel ile ihalenin sahibi oldu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Kırklareli’deki Oto Park sorununu çözmek amacı ile parkmetre uygulamasına geçmeye karar vermişti. Alınan kararın ardından parkmetre uygulaması dün ihaleye çıkarıldı. Belediye Başkanlığı makamında yapılan ihale Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın Kırklareli’de bulunmaması nedeni ile Belediye Başkan Vekili Adem Sevim Başkanlığında yapılan ihale 6 Encümen Üyesi huzurunda gerçekleştirildi. İhaleye katılan firmaları temsilen Ali Bektaş, Oğuz Ovarda, Osman Girgin, Taylan Uçar, Cengiz Bektaş ve Erdem Bodur katıldı. Basına açık bir şekilde yapılan ihale öncesi firma yetkilileri ihale hakkında bilgilendirildi. Bilgilendirmenin ardından ihale 6 bin TL’nin üzerine en az 250 TL ekleme şartıyla başladı. Birden bire yükselen rakam 16 bin TL’ye çıktığında Ali Bektaş ve Oğuz Ovarda ihaleden çekildi.
İhale bedeli 16 bin 500 TL’ye çıktığında ise Osman Girgin ihaleden çekilirken 16 bin 750 TL’de de Taylan Uçar ihaleden çekildiğini belirtti.
İhalede son teklifi ise 17 bin TL ile Cemal Bektaş verdi. Cemal Bektaş’ın verdiği 17 bin TL karşısında Erdem Bodur’da ihaleden çekildiğini belirterek, böylece ihale Cemal Bektaş’a kaldı. İhale sonunda gazetecilere açıklama yapan Cemal Bektaş ihaleyi almaktan mutlu olduğunu belirterek parkmetre işlemini diğer illere nazaran daha farklı uygulayacağını söyledi.
* İhaleye girenlerin ve yakınlarının ifadeleri alındı
İhale sonrası ihaleye katılanlar belediye binasının önüne indi. Bu sırada belediye önünde geniş güvenlik önlemleri alan Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri şüpheli görülen iki kişi üzerinde arama yaptı. Arama yapılan A.D.’nin üzerinde satır çıkarken S.H’nin üzerinden ise bıçak çıktı. A.D. ve S.H. ile birlikte ihaleye giren 6 kişi ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Edinilen bilgiye göre S.H ve A.D.’nin ihaleye giren kişilerle ilgisinin olup olmadığı araştırılıyor. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here