*“Kesin süreç 11 Nisan 2011 Pazartesi günü netlik kazanacak”

9
AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Av. Şenol Gürşan 25 yıldan beridir siyasetin içinde olduğunu, avukatlık mesleği ile uğraştığı içinde halkın her kesimi ile iç içe olduğunu, bu avantajına siyasi tecrübesini de ekleyerek Kırklareli’ne hizmet etmek istediğini belirtti.

 

HABER MERKEZİ
AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şenol Gürşan 26 Mart 2011 Cumartesi günü Yeşilyurt Gazetesi tesislerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Saat 10.00’da İş Adamı Kadir Doğan ile birlikte yaptığı ziyarette Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elma Cankurt ile sohbet eden Av. Şenol Gürşan yapılan sohbet sonrası milletvekilliği aday adaylığı süreci ile ilgili açıklamada bulundu.
AK Parti’den Kırklareli Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladıktan belli bir süre sonra bir temayül yoklaması yapıldığını ifade eden Şenol Gürşan temayülde iyi bir oy alarak ikinci olduğunu, Teşkilatın kendisine gösterdiği teveccüh ötürü mutlu olduğunu kaydetti.
Av. Şenol Gürşan açıklamasının devamında şunları ifade etti;
“25 yıldan beridir siyasetin içindeyim. Mesleğimde avukatlık, bu meslek sayesinde halkın her kesimi ile diyalog halinde oluyorum. Halk ile iç içe olduğum için her kesimi yakından tanıma avantajım var. Halkın ne düşündüğü ve hangi sorunlar içinde olduğunu biliyorum. Bu avantajıma siyasi tecrübemi de ekleyerek Kırklareli’ne hizmet etmek istiyorum.”

*“AK Partiye olan ilgi gün geçtikçe büyüyor”
“Daha önceki dönemlerdeki seçim süreçlerini bildiğimden bu dönemin AK Parti açısından daha verimli, daha ilgiye mazhar olarak geçeceğini düşünüyorum. İnşallah bu dönem oylarımızı arttırıp Kırklareli’den 2 milletvekili çıkarmak istiyoruz. Bu iddiamız ayakları yere basan bir iddiadır. CHP’nin “3-0 yapacağız” söylemlerini artık duyamıyoruz. AK Partiye olan ilgi gün geçtikçe büyüyor, bizde bunu görüyoruz. AK Parti’den Kırklareli’ne 15 aday adayı olması da bu ilginin bir göstergesidir. Aday adayı arkadaşlarımın hepsi birbirinden kaliteli ve nezih insanlardır. Bu durum hem siyasi rekabeti açığa çıkarıyor, hem de Kırklareli nezdinde partiye olan ilgi ve alakanın ne kadar çok olduğunu gözler önüne seriyor.”

*“Kesin süreç 11 Nisan 2011 Pazartesi günü netlik kazanacak”
“Geçtiğimiz hafta içinde mülakat için Ankara’ya çağırıldım. Mülakatın yapılmasının ardından hemen Kırklareli’ne geri döndüm. Bize; “gidip ilinizde çalışmalarınızı yapın.” denildi. AK Parti’de milletvekili kesin adaylığı süreci 11 Nisan 2011 Pazartesi günü netlik kazanacak. Çünkü bu tarihte partimiz tüm illerdeki listelerini Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek. Bu tarihten sonrada çalışmalarımız artarak devam edecek.”

*“İnsanımızın yaşadığı sıkıntıları sahiplenmediğini görüyorum”
“Kırklareli’nin en önemli ihtiyacı nedir diyerek bir sıralama yaptığımızda benim sıralamamda neler var dersek. Genel anlamda halk ile konuştuğumuz zaman işsizlik ile bir sıkıntı olduğu söyleniyor. Fakat işçi bekleyen iş yerleri var. Bazı sorunlarında gerçekçi olmadığı düşüncesi taşıyorum. Bunun dışında yaptığım köy gezilerinde çiftçilerimiz süt fiyatlarının aşağı çekilmesinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları bizler ile paylaşıyorlar. Çiftçilerimiz hayvancılıktan ve et fiyatlarından kaynaklanan sıkıntılarını bizlere anlatıyorlar. Ben kendi insanımızın yaşadığı sıkıntıları sahiplenmediğini görüyorum. Mesela hayvancılık anlamında hükümetimiz çok büyük bir atılım yaptı. Hem süt, hem de besi hayvancılığı anlamında çiftçilere faizsiz 7 yıl ödemeli kredi veriyor. İlimizde bu konuda yoğun bir çalışma içerisine girmiş bulunuyor. Kırklarelilinin konuya ilgisi yok denecek kadar az olduğu ortaya çıkıyor. Genelliklede dışardan gelen insanların hayvancılık için kredi başvurusunda bulunarak hayvancılık yapmak istedikleri görülüyor. Bu anlamda siyasi iradeye de halkı bilgilendirip, halkı teşvik edecek şeklinde bir görev düşüyor. İşte bu noktada biz bunu yapabiliriz diyorum.”

*“Bu sıkıntının çözülmesi için büyük bir mücadele vereceğim”
“Kırklareli halkının uzun zamandır beklediği ama sıkıntı duyduğu bir konu olan Dereköy Sınır Kapısı meselesi var. Bu Kırklareli halkını yakından ilgilendiren öncelikli bir meseledir. Dereköy Sınır Kapısı’nın açılması ile iki sınır ülkesini bir birlerine günü birlik ziyaret edebilmeleri sağlanmalıdır. Bu sıkıntının çözülmesi için büyük bir mücadele vereceğim. Bu sıkıntının çözüme kavuşturulması demek Kırklareli esnafına ticari anlamda fayda sağlamak demektir. Şuanda Dereköy sınır kapısını kullanan yabancı turistler şehir merkezine uğramadan geçiyorlar. Bu sıkıntı milletvekilliği noktasında çözülecek bir iş değildir. Bu durum yerel yönetimin hizmet azlığından kaynaklanıyor. Kırklareli 81 il arasında yerel hizmeti en az alan son illerden biridir diye düşünüyorum. Yerel yönetimin hizmet potansiyelinin bu anlamda yüksek olması sağlanırsa yabancı turistlerin Dereköy Sınır Kapısından içeri girdiklerinde Kırklareli merkezine gelmesi de sağlanmış olur. Yabancı turist sınır kapısından Türkiye’ye sınırları içine geldiğinde onları Kırklareli şehir merkezine çekmek yerel yönetimin hizmet kalitesi ile olur. İlk önce yerel hizmetin kalitesinin arttırılması gerekiyor.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here