Kesimoğlu; “Verilen sözler tutulmalı”

34
Kırklareli Belediyesi ekipleri tarafından İstasyon Caddesi üzerine konulmak istenen Atatürk Posterleri’nin …
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi ekipleri tarafından İstasyon Caddesi üzerine konulmak istenen Atatürk Posterleri’nin asılmasının engellendiği iddiasına Kırklarelililerin tepkisi sürüyor.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptığı açıklamasında devlet yetkililerinin kendisi ile görüştüğünü,  polis aracının kaldırılması sözü verdiğini ancak yetkililerin verdiği sözü tutmadığı gibi, polis aracının çalışmaların önüne engel olduğunu söyledi.
Bunun üzerine Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, İl Başkanı Recep Zengin, Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez olmak üzere birçok vatandaş bu duruma tepki göstermek için 13 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 20.00’de İstasyon Caddesinde toplandı. 
* “Talimat verdiklerini söylediler”
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2 Vali Yardımcısı ve Emniyet Müdürü’nün kendisinden görüşme talep ettiklerini belirterek; “Atatürk posteri krizinde 2. günü özetlemek isterim. Bugün (dün) gündüz Atatürk posteri taşıyan platform inşa etme çalışmalarımıza yeniden polis tarafından engel olundu. İnşa ettiğimiz alan üzerine polis aracı park edildi. Akşamüstü 2 Vali Yardımcısı ve İl Emniyet Müdürümüz ile bir araya geldik. Kendileri, bana bu olayı yanlış anladıklarını, bizim oraya ticari bir işletme kuracağımızı düşündüklerini, Vali’nin hiçbir şeyden haberi olmadığını, öğrenince derhal müsaade edilmesi talimatını kendilerine verdiğini söylediler. Bu akşam (dün) saat 20.00’de biz söz verdiğimiz gibi yine halkımızla beraber İstasyon Caddesi’ndeydik. Basın açıklamamızı yaptık, devlet terbiyemiz gereği yerel idarecilerimizin sözlerine güvendiğimizi ve aracın kısa süre içerisinde oradan ayrılacağını düşündüğümüzü ifade ettik” dedi.
* “İnsiyatif tamamen onlarda”
Şuan yaşanan süreç ile alakalı inisiyatifin tamamen yerel idarecilerin elinde olduğunu ifade eden Kesimoğlu; “Şu an inisiyatif tamamen onlardadır, onlara olan güvenimizi sarsmayacaklarını düşünüyoruz. Eğer araç dedikleri gibi kaldırılırsa, biz de kaldığımız yerden çalışmamıza devam edeceğiz ve Atatürk posterini oraya asacağız. Bu süreç zarfında yanımızda olan, Atatürk’üne sahip çıkan, sosyal medyadan, telefonla ve mesajla tebriklerini ve desteklerini yollayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Durumun takipçisi olmaya devam edeceğimi ve sizleri bilgilendireceğimi ifade ediyor, hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Kesimoğlu ve beraberindekiler Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada satış büfelerinin yapılacağı yerlere gidildi. Burada Belediye Ekipleri tarafından Atatürk Posterleri’nni yerleştirileceği platformlar kamuoyuna gösterilerek bilgiler verildi. (Savaş Eskici-Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here