Kesimoğlu, Karahıdır Mahallesi’nde incelemelerde bulundu

1
Kırklareli’de günlerdir yağan yağmurlar sonucu oluşan su taşkınları sebebiyle oluşturulan Kriz masası 24 saat görev başında.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de günlerdir yağan yağmurlar sonucu oluşan su taşkınları sebebiyle oluşturulan Kriz masası 24 saat görev başında.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, aşırı yağış nedeni ile su baskınlarının yaşandığı Karahıdır Mahallesi’nde incelemelerde bulundu, görevlilerden ve mahalle halkından bilgiler aldı.
Geçen yıl metrekareye 574 kilogram yağışın düştüğü Kırklareli’nin, bu yılın ilk 6 ayında 497,1 kilogram yağış alması nedeni ile bir çok bölgede su taşkınları yaşandı. Su baskını oluşan bölgelere kriz masası tarafından oluşturulan acil eylem planı doğrultusunda müdahaleler gerçekleştirildi.  
* “Kimse merak etmesin kökünden çözeceğiz”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sel felaketi yaşayan Karahıdır Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde; “Vatandaşlarımız merak etmesin sorunları kökünden çözeceğiz” dedi.
Kesimoğlu yaptığı açıklamada; “Bu durumu görüp üzülmemek mümkün değil. Ancak sizlerde takdir edersiniz ki, yıllardır yağmayan yağış son günlerde fazlası ile yağdı. Geçen sene 1 yılda yağan yağmur, neredeyse 6 ay içerisinde bölgemize düştü. Ama tabii görünen köy de kılavuz istemiyor. Bu bölgeye bir ameliyat lazım. O ameliyatı şimdilik sıkıntıyı gidermek için yapacağız. Ancak, önümüzdeki günlerde bu sorunu kökünden çözecek tedbirleri alacağız ve çalışmaları yapacağız” dedi.
Su baskınları ile alakalı olarak 24 saat boyunca aşağıda yazılı bulunan numaralardan Kırklareli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne ulaşabilirsiniz. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here