Kesimoğlu; “Hijyene büyük önem veriyoruz”

16
Kırklareli Belediyesi tarafından Kırklarelili miniklerin yaz tatillerini daha iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulan portatif yüzme havuzunda, ücretsiz temel yüzme eğitimleri devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından Kırklarelili miniklerin yaz tatillerini daha iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulan portatif yüzme havuzunda, ücretsiz temel yüzme eğitimleri devam ediyor. Havuza ilginin bu kadar yoğun olmasıyla birlikte, hijyene verilen önem de büyük yer tutuyor. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Geleceğimiz olan çocuklarımız, deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü ailelerin belirlediği gün ve saatlerde yüzme keyfini yaşıyor. Eğitimler devam ederken, Kırklareli Belediyesi’nin hijyen denetimleri her gün gerçekleştiriliyor. Havuzdan her gün su numuneleri alınıp, Kırklareli Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde kontrolleri yapılıyor. Havuzdan her gün alınan numune,  belediyemiz bünyesinde bulunan laboratuarda; fiziksel ve kimyasal olarak her gün denetlenmektedir. Analiz sonuçları, Yüzme Havuzu Yönetmelik Standardı TS 11899 hükümlerine göre bakteriyolojik yönden uygundur. Çıkan sonuçlarda herhangi bir sakınca bulunmamıştır. Ayrıca ilgili personel tarafından genel bakım, temizlik ve dezenfekte işlemlerini belirli aralıklar ile yerine getiriyor” şeklinde konuştu. 
Ücretsiz olarak verilen bu hizmetin kaliteli, sürdürülebilir ve memnun edici olmasından dolayı Kırklareli’de kursların devam edeceğini söyleyen Başkan Kesimoğlu; “Çocuklarımızın yüzmeyi sağlıklı ortamda eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla, yaz aylarında ücretsiz temel yüzme eğitimleri devam edecek. En kısa zaman içerisinde Kırklareli’ye güzel bir yüzme havuzu kazandıracağız. Bu tesis yalnızca çocuklarımıza değil, ailelerimize de hizmet verecek” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here