Kesimoğlu, Gündoğdu ve Halebak kazandı

11
CHP Kırklareli İl Başkanlığı Seçimi Demokrasi Şöleni havasında gerçekleşti. 
Saat başı değişen delegenin son kararı; “Vecdi Gündoğdu” oldu.
Cumartesi günü aldığım son duyumlara göre, Aydın Karakoç Listesi’nin seçim kazanacağını gösteriyordu. Yazıyı kaleme aldığım 2 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 12.00 sıralarında gelen haberlere göre Aydın Karakoç Listesi’nin kazanacağını tahmin ettiğimi dünkü yazımda belirtmiştim. Ancak siyasette son saatlerin de, bu kadar belirleyici rol oynayabileceğini kestirememişim. 
Öylesine bir Siyasi Satranç Oyunu oynandı ki, benim diyen usta politikacıyı bile şok etti. 
Oynanan ayak oyunlarına sayfalarımızın hızı yetişemedi.
İtiraf ediyorum ki; çok yanıldım. 
İtiraf ediyorum ki; Vecdi Gündoğdu’ya verdiğim sözü tutamadım.
İtiraf ediyorum ki; Aydın Karakoç’un Listesi’nin kazanmasını istedim.  Aydın Karakoç’un aday olmasıyla kendimi frenleyemedim. 
Peşin söz vermemeyi bir kez daha öğrendim.
ÖDP İl Başkanlığı’ndan tanıdığım Aydın Karakoç’un örgütçü ve mücadeleci bir yapıya sahip olduğunu biliyordum. Gerçek Sol’cu ve Sosyal Demokrat yapısıyla CHP’yi bölgemizde Sol’a çeker diye umutlandım. Sosyal Demokrat ve Sosyalist unsurları CHP’de bütünleştirir diye düşündüm.
Demokratik Kitle Örgütleri ile bütünlüklü bir çalışma ile CHP’yi Kırklareli’de daha yükseklere taşıyacağının hesabını yaptım.
CHP’nin Aydın Karakoç ile bölgemizde yakalayacağı başarının, benim sözümü yememden çok daha önemli olduğuna inandım.
Varsın, Vecdi Gündoğdu ve arkadaşlarının gözünden düşeyim. 
Varsın, beni sözünü tutamayan biri olarak görsünler. 
Varsın bana artık hiç güvenmesinler. Hiç önemli değil.
Benim vicdanım çok rahat. Yaptığımdan hiç pişman değilim. 
Sol için ve Sosyal Demokrasi için bedel ödemeye de razıyım.
“Peki ne oldu da tahmininde yanıldın?” diyeceksiniz.
Lüleburgaz beklendiği gibi blok olarak Turabi Kayan’ın arkasında duramadı. Vize’den Aydın Karakoç’a beklenen destek gelmedi.
Büyük bölümü Lüleburgaz olmak üzere,  bölgedeki 27 Delege’nin yer değiştirmesi seçimin sonucunu belirledi. Başkan Emin Halebak’ı yok sayanlar dersini aldılar.
Turabi Kayan’ın sivrilmesini hazmedemeyenler oyunu iyi oynadılar.
Bu seçim stratejisini en iyi yöneten de, Vekil Mehmet Siyam Kesimoğlu oldu. Artık CHP’de Kırklareli’nin en güçlü ismi Vekil Kesimoğlu’dur. Pratik zekasıyla kayıptan kazanç çıkardı. Vekil Kesimoğlu’nun siyasi geleceği aydınlandı. Parti Meclisi’ni hak etti.
Bu arada, CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren, organize bir operasyon ile beklendiği gibi çizilerek delege seçilemedi.
İlçe Başkanları Hasan Ali Eren’i çizen Babaeski’liler, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç’u yazmışlar. Babaeski’yi de Kurultay Delegesiz bırakmışlar. Kendi ayaklarına kendileri sıkmışlar. Boş yere de Başkan Hacı’yı delegelikten ettiler. Yalnız bu şarkı burada bitmez. Bu seçimin sonuçları çok şeylere gebedir. Zaman CHP’nin kazanıp kazanmadığı ortaya çıkacaktır. İlk Belediye Seçimleri bunun göstergesi olacaktır.
Ben bu satırları yazarken, CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren yönetimini saat 17.30’da toplantıya çağırmıştı. 
Kendi delegesinden aldığı çiziklerle, delegelikten düşmenin verdiği öfkeyle İlçe Başkanlığı’ndan istifa noktasına gelmişti.
İstifa edip etmediğini ve seçimin örgütteki yankılarını yarınki köşe yazımda sizlerle paylaşacağım.
Sonuç olarak bu seçimin 3 galibi var. Vecdi Gündoğdu başta olmak üzere, Vekil Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Başkan Emin Halebak.
CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na 53 oy farkı yaparak ve 256 oy alarak seçilen Vecdi Gündoğdu ve Yönetim Kurulu arkadaşlarını tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here