Kesimoğlu, festivale damgasını vurdu

14
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet siyam Kesimoğlu, bu yıl Babaeski’de 44.sü düzenlenen Tarım Festivalinin açılışında ilgi odağı oldu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet siyam Kesimoğlu, bu yıl Babaeski’de 44.sü düzenlenen Tarım Festivalinin açılışında ilgi odağı oldu.
Kesimoğu, açılış treninde Babaeski’li vatandaşların yanı sıra esnaflarında yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Sık sık kortej yürüyüşünde önü kesilen Kesimoğlu, Babaeski halkı ile bol bol sohbet etti.
Kesimoğlu, neredeyse yarım asra ulaşan bu festivale katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Babaeski’de bu yıl 44’ncüsü düzenlenen Tarım Festivaline katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. 44. Yıldır bu geleneği devam ettiren Babaeski Belediyesi’ni canı gönülden kutluyorum. Bu festivalimiz çok önemli bir festival.  Türkiye ne yazık ki artık buğday, ayçiçeği, sebze ve meyve ithal eden bir ülke haline geldi. Çiftçimiz zor günler geçiriyor. Keşke bizim ayçiçeğimiz, gündöndümüz, çiftçisinin, üreticisinin yüzünü güldürebilseydi. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu milletin çiftçisi efendisidir. Biz çiftçilerimize sahip çıkmalıyız. Bu festivalle de bir nebze olsa çiftçilerimize sahip çıkılmaya çalışıyor. Umuyorum ki fu festival uzun yıllar yapılmaya devam eder” diye konuştu.
Kesimoğlu, ayrıca festival öncesi ürün yetiştiricileri arasında yapılan yarışmada dereceye girenlere çiçek vererek, yetiştiricileri kutladı. Kesimoğlu, ayrıca Eski Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin ile de uzun uzun sohbet etti. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.