Kesimoğlu; “CHP, Barış’ın ve Demokrasi’nin tek teminatıdır”

19
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kuruluşu’nun 91. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kuruluşu’nun 91. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91 yıldır özgürlüğü, demokrasiyi ve bağımsızlığını savunduğunu belirten Kesimoğlu; “Cumhuriyet Halk Partisi, tam 91 yıldır bağımsızlığımızı ve medeniyetimizi koruyan bir partidir.  91 yıl önce büyük emekler ile kurulan partimiz Demokrasinin, özgürlüklerin ve bağımsızlığın sarsılmaz güvencesi olmuştur ve olmayı sürdürecektir’’ dedi.
* “Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin ebediyen yıkılmaz kalesi CHP’dir”
CHP’nin barışın, demokrasinin temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olduğunun altını çizen Kesimoğlu; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Halk Fırkası” adıyla 9 Eylül 1923’ de Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Örgütü’nün devamı olarak kurulan partimiz, barışın, demokrasinin temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, Devletimizi kurmakla kalmamış sürekli devrim ateşini yakan ve toplumlara örnek olan bir siyasi parti olmuştur. M. Kemal Atatürk’ün ‘’Benim iki eserim var biri Cumhuriyet, biriside CHP’dir’’ sözlerine bizler hep sadık kaldık. Bundan sonra da ebediyen sadık kalacağız.  Bizler, sürekli aydınlanma ilkesiyle toplumlara aydın olan yolu göstereceğiz.
Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin ebediyen yıkılmaz kalesi olan 91 yıllık çınarın yıl dönümü tüm halkımıza kutlu olsun” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here