Kesimoğlu CHP adına Bulgaristan’da

17
* CHP Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Mehmet S. Kesimoğlu Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsilen Bulgaristan’daki Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin Kongresi’ne katılacak. 
HABER MERKEZİ
Bulgaristan’daki Türklerin haklarını savunan, etnik ve dinsel fark gözetmeden vatandaşlık temelinde örgütlenen bir devletin yurttaşları olarak bir arada  yaşama anlayışının öncülerinden olan ve kurucularının bunun için ağır bedeller de ödemiş olduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin 8. Ulusal Kongresi bugün Sofya’da gerçekleştirilecek. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu Cumhuriyet Halk Partisi adına bu kongreyi izleyecek heyette bulunuyor. Heyette Kesimoğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü de yer alıyor. 
Kesimoğlu kongreye katılmak üzere CHP heyeti ile birlikte Sofya’ya hareket etti.  800 delegenin katılacağı kongreye Bulgaristan’dan ve yurtdışından 600 misafirin konuk olması bekleniyor. 
Kesimoğlu basına yaptığı açıklamada CHP heyeti olarak kongreyi izleyeceklerini, dayanışma duygularını ifade edeceklerini ve Bulgaristan’daki Türklerin sorunlarının çözümü için işbirliğini geliştirecek adımlar atacaklarını kaydetti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here