Kesimoğlu; “Bizim duruşumuz Asla Devlete karşı değil”

19
Kırklareli Belediyesi tarafından İstasyon Caddesi’ne yaptırılmak istenen Atatürk Kaidelerinin 6’sı tamamlandı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından İstasyon Caddesi’ne yaptırılmak istenen Atatürk Kaidelerinin 6’sı tamamlandı. Vali Konağı karşısına yapılmak istenen 7. Kaide ise Kırklareli Valiliği tarafından Emniyet Müdürlüğü Ekiplerine verildiği iddia edilen talimat ile durdurulmuştu. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, hukuka aykırı ve hukuksuz olduğunu belirttiği uygulama için yasal yollara başvuracağını belirtti.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaşanan bu süreç içerisinde birçok destek telefonu aldıklarını belirtirken, bugün günü saat 18.00’da İstasyon Caddesi’nde Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ve çok sayıda milletvekilinin de bulunacağı bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.
* “Atatürk’ün ismine ve eserlerine sahip çıkmak adına mücadelemizi sürdürüyoruz”
Atatürk’ün ismine ve eserlerine sahip çıkmak adına Cumartesi günü İstasyon Caddesi’nde toplanacaklarını belirten Kesimoğlu; “Yaşadığımız bu üzücü süreç sonrası birçok kesim tarafından destek telefonları aldım. Bizim haklı olduğumuzu ve haksızlığa, hukuksuzluğa karşı dik duruşumun sürmesi gerektiğini belirttiler. Bizler Atatürk’ün ismine ve eserlerine sahip çıkmak adına mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz, Cumartesi günü saat 18.00’da da Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’nin yanı sıra çok sayıda milletvekilimizin desteği ile İstasyon Caddesi’nde toplanacağız. Burada demokratik tepkimizi dile getireceğiz. Atatürk’çü, Cumhuriyet’çi, hukuk devletine sahip çıkma anlayışında olan vatandaşlarımızı ve sivil toplum örgütlerini birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.
* “Bizim duruşumuz asla devlete karşı değil”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bazı kesimler tarafından verdikleri mücadelenin çarptırılmaya çalışıldığını ifade ederek; “Devletle millet karşı karşıya getirmeye çalışılıyor” diye gerçekleri çarptırmaya çalışan malum medya grubu mensupları var. Bizim duruşumuz asla ve asla devlete karşı olamaz” dedi.
* “Ben, devletimize yıllarca hizmet veren bir babanın evladıyım”
Kendisinin, yıllarca devlete hizmet eden bir babanın evladı olduğunun altını çizen Kesimoğlu; “Ben devlet memuru olarak yıllarca bu devlete hizmet eden bir babanın evladıyım. Ben, devlet terbiyesi ile büyüdüm. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ve üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde devlete sahip çıkma anlayışıyla okudum ve görev yaptım” dedi.
* “Duruşumuz, Polis Devleti Anlayışı ile kanunsuz emir veren devlet görevlilerine karşıdır”
Verdikleri mücadelenin devlete karşı olmadığını yenileyen Kesimoğlu; “Bizim karşı duruşumuz tekrar söylüyorum devlete değildir. Bizim karşı duruşumuz devletçilik anlayışını istismar eden, hukuk devletini reddeden, polis devleti anlayışı ile kanunsuz emir veren ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün fotoğraflarına dahi tahammül edemeyen devlet görevlilerinedir” dedi.
* “Sorunu çözmek için çaba gösterdik, ancak ne telefonlarımız açıldı nede geriye dönüş yapıldı”
Yaşadıkları sürecin başından bu yana sürekli olarak yapıcı davrandıklarına vurgu yapan Kesimoğlu, aynı karşılığı bulamadıklarını belirterek; “Bu konudaki hassasiyetimizi çalışmalarımızın başından beri korumaya özen gösteriyoruz. İlin Valisi’ni ben, Milletvekili arkadaşım Turgut Dibek, İl Başkanım Recep Zengin telefon ile aradık. Ne telefonumuz açıldı, nede geriye dönüş yapıldı.  Krizi sürdüren biz değiliz, biz çözümün bir parçası olmak istiyoruz. Ama karşımızdaki anlayış, üzüm yeme değil bağcıyı dövme anlayışına sahip. Biz vakur duruşumuzu, haklı ve kararlı tutumumuzu sürdürmeye devam edeceğiz’’ diyerek sözlerini noktaladı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here