Keşfedilmeyen güzellikleri objektiflerine yansıtıyorlar

11
Kırklareli’nin ilk ve tek fotoğraf derneği olan Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) tüm hızıyla çalışmalarını sürdürerek kuruluşunun birinci yılını doldurmadan, fotoğraf ve görsel çalışmalar ile daha şimdiden büyük yollar kat etmeye başladı.

 

HABER MERKEZİ

KIFSAD üyeleri Dernek Başkanı Arif Tekin önderliğinde Dernek Üyeleri Sedat Yılmaz, Kadir Teksin, Özgür Tiran ve Taner Sızanlı Kırklareli’nin dört bir yanını adım adım gezerek keşfedilmeyen, bakıldığında görülmeyen doğa güzelliklerini fotoğraflayarak profesyonel bir şekilde arşivlemesini yapıyor.
22 Temmuz 2010 Perşembe günü Başkan Tekin ile Dernek Üyeleri Kırklareli’nin Kızılcıkdere Köyü’nü ziyaret ederek köy sakinlerinin alın teri olan balyaları toplarken o emeği objektiflerine yansıttılar.
KIFSAD Başkanı Arif Tekin, derneklerinin kısa bir süre önce kurulmasına rağmen, kısa sürede güzel işler başardıklarını ifade ederek;
“Derneğimiz daha çok yeni. Genel Kurulumuzu geçen hafta yaptık ve arkadaşlarımızla görev paylaşımında bulunduk. Yeni bir dernek olmamıza karşın, üyelerimizin birçoğu yıllarca fotoğrafçılıkla uğraşmışlar. Kırklareli’ni sokak sokak, köy köy, ilçe ilçe gezerek her açıdan fotoğraflaya çalışıyoruz. Fotoğraf arşivimiz daha şimdiden çok zengin bir hale geldi.
KIFSAD olarak, Kırklareli’nin tanıtımına büyük önem veriyoruz ve elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Fotoğrafın yanı sıra gezilerimizde kamera çekimleri yapıp, kısa tanıtım filmlerini internet ortamından yayınlayarak Kırklareli’ni tanıtmaya çalışıyoruz.
İnternet ortamına yüklediğimiz fotoğraf ve videolar inanın çok büyük ilgi görüyor ve Türkiye’nin her yerinden derneğimizi arayarak gezi turları yapmak istediklerini iletiyorlar. Buda bizleri oldukça memnun ediyor.
Kamu kurumları olsun, sivil toplum örgütleri olsun herkese her türlü desteği vermeye hazırız. Basılacak tanıtım broşürleri, harita, gezi turları tarzında her türlü aktivitelerde elimizden gelen görsel ve hizmet tarzı desteği sonuna kadar göstermeye hazırız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here