Keşan TSO Heyeti, İstanbul’da Çin Konferansları’na katıldı

53
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetici ve iş adamlarından heyet Çin Konferansları kapsamında İstanbul’da düzenlenen “Çin’i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak” konulu konferansa katıldı.
HABER MERKEZİ
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetici ve iş adamlarından heyet Çin Konferansları kapsamında İstanbul’da düzenlenen “Çin’i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak” konulu konferansa katıldı.
Konferansta, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ile bir araya gelen oda heyeti, Yılmaz’ı bölgemize davet ederek bölge iş adamlarımızın Çin’e yatırım yapabilme ve yatırım alabilme konusundaki görüş ve fikirlerini aldılar.
01 Nisan Salı günü, Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından İstanbul Swiss Otel Fuji Balo Salonu’nda düzenlenen konferansa, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Akif Topçu, Kadir Mutaf, İsmail Şapçı, Meclis Üyeleri Faik Helvacıoğlu, Evren Yörük, 2. Meslek Grubu Komite Başkan Yardımcısı Selçuk Ataklı ve oda üyesi Kale Madencilik Sanayi ve Tic. AŞ. Yetkilisi Barış Kale katıldı.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Ç.H.C. Ankara Büyükelçisi H.E. Gong Xiaosheng’in açılış konuşmaları ile başlayan konferans, Çin’deki son ekonomik gelişmeler ışığında iş ortamı ve TÜSİAD Pekin Bürosu etkinliklerinin sunumu ile devam etti.
DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin moderatörlüğünde gerçekleşen konferansın I. oturum bölümünde “Çin’de İş Yapmak Üzerine Türk & Çok Uluslu Yatırımcıların Deneyimleri aktarılırken, Reinhold Jakobı (Nestle Türkiye Başkanı ve Direktörü), Süheyl Baybalı (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü), Alper Peker (Aksa Power Generation Changzhou Genel Müdürü), Melih Araz (Ata Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü, Burger King China JV Inc. Yönetim Kurulu Üyesi) ile Calvin MAN (HSBC Bank (Çin) Uluslararası İş Geliştirme Müdürü)yatırım deneyimleri ile ilgili katılımcıların sorularını cevapladılar.
Konferansın II. Oturum Bölümünde ise Volkan Vural (TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi & TÜSİAD Uluslararası Siyaset & Yurtdışı İletişim Komisyonu Başkanı) moderatörlüğünde, “Türkiye’deki Çinli Yatırımcıların Deneyimleri” konusuyla Zhao Gang (Huawei Genel Müdürü), Zhang Ying (Genertec Baş Temsilcisi), Lıu Lijun (China Machinery Engineering Corporation Genel Müdürü), CAI Wanhang (Bank of China Istanbul Temsilcilik Ofisi Baş Temsilci Yardımcısı) katılımcılara deneyimlerini aktardı.
Keşan TSO Heyeti konferansın sonunda, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ile bir araya gelerek kendisini bölgeye davet ettiler. Muharrem Yılmaz’da bölgeye gelmek istediğini belirterek, bölge iş adamlarımızın Çin’e yatırım yapma konusunda cesaretli olmaları gerektiği mesajını verdi. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here