Keşan Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

26
Keşan Belediyesi’nde 151 işçi adına sürdürülen toplu iş sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlandığı bildirildi.

Yaklaşık 2 aydır Keşan Belediyesi ile Genel İş Sendikası Trakya Şubesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşme görüşmelerinin bugünkü oturumunda anlaşma sağlandı.
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, oturumun ardından düzenlenen basın toplantısında, sendika ile iki aydır sürdürülen toplu iş sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlandığını ifade etti.
3 yıllık süreyle geçerli olacak sözleşmede ilk yıl işçilere yüzde 12, ikinci yıl için tüketici enflasyonu artı 2 puan, üçüncü yıl için tüketici enflasyonu artı 2 puan artış sağlanacağını ifade eden Özcan, şöyle devam etti:
”Biz de işçilerimizi ve belediyemizi mağdur etmeyecek bir anlaşma sağlamaya çalıştık. Görev yaptığım 7 yıl içerisinde bu işçi arkadaşlarımızla yaptığımız 4. sözleşme olacak. Çayımızı, kahvemizi içerek gayet karşılıklı iyi diyaloglarla görüşmelerimizi yürüttük.
Ben işçilerimden şunu istiyorum. Her biri bugüne kadar olduğu gibi işlerine, kendi işleri gibi sahip çıksınlar. Bugüne kadar yaptıkları gibi yine işlerinin hakkını vermelerini diliyorum. Huzurlu olsunlar. Onların huzurlu olması iş verimliliğini arttırır. Sözleşmemiz hayırlı olsun.”
Genel-İş Trakya Şube Başkanı Aladdin Öztürk ise görüşmelerde gösterdikleri anlayış ve olgun tavırları nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve belediye toplu sözleşme komisyon üyelerine teşekkür etti.
Keşan Belediyesi’nde yaptıkları bütün görüşmelerde hoşgörü ve işçi arkadaşlarının çıkarları ve belediyenin imkanlarını göz önüne aldıklarını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:
”Bugün yaptığımız görüşmelerde Keşan Belediyesi ile anlaşmaya varmış bulunmaktayız. Sözleşmeyi de önümüzdeki günlerde yine her zaman olduğu gibi Köşk Düğün Salonu’nda kuru fasulye-pilav yiyerek imzalayacağız. Bu imza töreninde bir ilk de yaşanacak.
Bu imza töreninde işçiler ve memur arkadaşlarımız hep beraber olacağız. Belki DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi’de bu imza törenine katılacak. Diğer bir konu da Torba Yasadan etkilenen 65 işçimiz, sayın belediye başkanımızın olumlu görüşüyle yerlerinden edilmeyecek. Bu konuda sayın başkanımız hiç bir çalışanını başka yere göndermek niyetinde olmadığını açıkladı. Bu da arkadaşlarımızdaki sıkıntıyı sona erdirdi. Bu konuda da sayın başkanımıza teşekkür ederiz. Toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here