Kermes’i Kaymakam ve Başkan birlikte açtı

19
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde, Eğitime Gönülveren Yardımsever ev hanımları tarafından fakir ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için Kermes düzenlendi.


HABER MERKEZİ
Eski 2 no.lu Sağlık Ocağı binasında düzenlenen Kermes’in açılış kurdelesini, Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve İlçe Müftüsü İsmail Gökmen ile birlikte kestiler.
Kermesi gezen Kaymakam Mustafa Demir’i gözleme açan ev hanımları ilgisini çekti. Kaymakam Demir, burada gözleme açan ev hanımlarından yumurtalı börek yapmasını bilip, bilmediklerini sordu ve daha sonra ise kendi tarif ederek, yumurtalı börek yapmalarını istedi.
Kaymakam Demir, daha sonra yiyecek reyonundan 1 tepsi baklava, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ise 3 çift ayakkabı alarak, korumalarına ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmesi için talimat verdiler.
Babaeski İlçesi’nde Eğitime Gönülveren Yardımsever ev hanımları, Ayşe Tınmaz, Nurcan Yerlikaya ve Özlem Eröz’ün düzenlenmesinde önderlik ettiği Kermes, saat: 10.00 ve 21.00 arası 15 gün halka açık kalacak.
Düzenlenen açılış törenine, Kaymakam Mustafa Demir, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Yüksek Harita Mühendisi Yusuf Vehbi Tamerol ve çok sayıda davetli katıldı.
Sercan Davet ve Organizasyon tarafından organize edilen Kermes’in açılış töreninden sonra, katılanlara hediye paketi verilerek mantı ve gözleme ikramında bulunuldu. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here