Kepler havada uçtu

17
* Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Yüksek Okulu’nun 2009-2010 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni KLÜ Rektörlüğü’nde yapıldı.

HABER MERKEZİ
2009-2010 Akademik Yılı Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Yüksek Okulu’nun Mezuniyet Töreni 20 Mayıs 2010 Perşembe günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Salonu’nda yapıldı. Mezuniyet Törenine; Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ulaş, Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve veliler katıldı.
2009-2010 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları ile tüm şehitlerin manevi huzurunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Mezun Öğrenciler Adına Hemşirelik bölümü öğrencisi Nimet Oduncu yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Mezun olan öğrencilerin ailelerine seslenmek istiyorum. Sizlerin bu günkü duyguları herkesinkinden farklı. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren emek verdiğiniz, özenle yetiştirdiğiniz bebekleri, yani bizleri hayat mücadelesi içine başarılı olacakları umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Bu gün emeklerinizin, özverinizin karşılığını alıyorsunuz. Bu gün sizlerin ödüllerinizi alıyoruz. Bizler bu ödülleri size mezun olarak veriyoruz. Bu gün ne kadar övünseniz, sevinseniz azdır. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu gün bizim içinde çok farklı anlam taşıyor. Hayatta bazı şeyler vardır ki onlar ilktir ve hiçbir zaman unutulmaz. Evvelki gün doğduk, dün çocukluk yaşadık, bugün gençliğimizi yaşıyoruz. Sabah üniversiteli olduk, akşam mezun oluyoruz işte bu kadar hızlı. Bu gün yaşamımızın bir kısmını kapatıyor, buradan aldığımız güçle bir başka yaşamın kapılarını açıyoruz. Hepimiz buraya çok farklı kesimlerden geldik. 4 yıldır saygı ve hoşgörüyle sürdürdük arkadaşlıklarımızı. Bazen üzüldük, bazen sevindik beraberdik. Karşılıklı bir şeyler öğrendik birbirimizden böylece kendimizi geleceğe hazırladık ve 4 yılımızı acısıyla tatlısıyla bitirdik. Hocalarımız 4 yıldır bize sadece teknik bilgiler öğretmekle kalmadılar. Aynı zamanda bizlere bırakılan sorumlulukların parçası olan baylaşmayı ve dayanışmayı bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görevlerimizi öğrettiler. Bununla ilgili koşullara uygun doğru ve teknik bilgilerle donattılar. Bu yüzden bütün hocalarıma teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyoruz.”
Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ulaş öğrencilerinin mezuniyetlerinden gurur duyduğunu belirterek;
“Biz eğitimcilerin, velilerin ve tabii ki öğrencilerin yaşamayı sabırsızlıkla beklediği bu mutlu günde buluşmanın sevinci ve gururuyla sizleri selamlıyorum.
Eserlerin en büyüğünün ve en kalıcısının insan olduğu inancını, eğitimin temel ilkesi sayan yüksekokulumuzun mezuniyet töreni nedeniyle bir arada bulunmaktayız. 1997-1998 Eğitim Öğretim yılından itibaren hemşirelik ve sağlık memurluğu bölümünde lisans eğitimi veren yüksekokulumuzda,2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Ebelik bölümü de açılmıştır. Hedefimiz Sağlık Fakültesi olmaktır.
Değerli veliler sizlerin bu günkü duyguları herkesinkinden çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğimiz, emek verdiğimiz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz göz bebeği evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz, çok titiz çalışan idari ve teknik kadronun desteğiyle değerli akademik kadromuz olağanüstü bir çabayla onları şekillendirdi eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı. Sevgili öğrenciler bizim en büyük eserimiz olan sizler, üniversiteye başladığınız da genç üniversitemizin heyecanıydınız, şimdi gururusunuz. Üniversitemizin ve ülkemizin sizin başarılarınızdan sevinç ve gurur duyacağından kuşkumuz yoktur. Bundan sonraki yaşamınızda üniversitemizi ve mesleğinizi en iyi şekilde temsil edeceğinizi düşünerek mesleğinizde ve yaşamınız da başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.
Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gülfettin Çelik;
“Gururluyuz çünkü Kırklareli Üniversitesi gibi genç bir üniversite böyle güzide gençlerle buluştu. Son derece fedakar, cefakar öğrencilerimizle gece gündüz birilikte olmayı düşünebilecek kadar özverili öğretim elemanlarımızla, idare kadromuzla buluştu. Siz saygı değer gençler uğruna her şeyi feda etmeye hazır bir arada olama fırsatı elde etti. Bundan daha büyük bir ümit olabilir mi geleceğe bakma açısından. Gün aslında gençlerin günü yuvadan uçuruyoruz kendilerini. Güzel bir hayat diliyorum hepsine, mutluluklar diliyorum. Ama bir temenni ile bu gün belki bir son değil bir başlangıç olsun, Türkiye’nin değil sadece belki bütün dünyanın daha güzel günlere ulaşmasında hep beraber koşmak, beraber yürümek ümidiyle diyorum” dedi.
Hemşirelik bölümü ikincisi Bilge Öncel, Sağlık Memurluğu bölümü ikincisi sema Gençal’a ödüllerini Kırklareli Üniversitesi Rektör yardımcısı Gülfettin Çelik, Hemşirelik bölümü üçüncüsü Duygu Çetin, Sağlık Memurluğu bölümü üçüncüsü Fetih Bişgin’e ödüllerini Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ulaş verdi.
Mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından Öğretim Görevlisi Neşe Alparslan önderliğinde Hemşirelik andı okundu ve keplerin havaya atılma sevinci ile mezuniyet töreni sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here