“Kentsel Dönüşüm Projesi”nde sona gelindi

19
Tekirdağ’ın Çerkezköy Belediyesi tarafından bir yıl önce başlatılan ”Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamındaki Gecekondu sahiplerinin ev sahibi yapılması projesinde sona gelindi.


Tekirdağ Vali Yardımcısı Mehmet Ali Çeviker Başkanlığı’nda Çerkezköy’e gelen TOKİ ve Milli Emlak Müdürlüğü yetkililerinden oluşan heyet, Belediye Başkanı Ali Ertem ile birlikte Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Hazine’ye devredilecek arazi üzerinde incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Ali Ertem, yaptığı açıklamada, Fatih Mahallesi’nde 14 dönüm arazinin Hazine’ye devir işlemlerinde sona gelindiğini belirtti.
Gecekondu sahipleri için yapılacak konut projesinin tamamlandığını bildiren Ertem, 5-6 ay içerisinde gecekondu sahipleri için 100 TL’ye kira öder gibi TOKİ tarafından konut yapımına başlanacağını ifade etti.
Özellikle Roman vatandaşların ağırlıkla oturduğu Çerkezköy’deki gecekonduların yıkılacağını anlatan Ertem, bunların yerlerine TOKİ tarafından apartman dairelerinin yapılacağını söyledi.
Ertem, şöyle konuştu:
”Geçen hafta sonu Zabıta Ekiplerimiz tarafından gecekonduda oturan vatandaşlarımızın tespiti yapılmaya başlandı. Hem gecekondu sahibi sayısı hem de bu gecekondu da oturan kişi sayısı çıkartılıyor. Yıkılacak gecekondu sayısı bugün tamamlanarak yarın Tekirdağ Valiliği’ne gönderilecek. Böylece projenin Tekirdağ ayağı tamamlanacak. Bundan sonra iş Ankara’ya kalıyor. TOKİ’nin yapacağı konut sayısı yaklaşık 250’yi bulacak.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here