Kent Kültür Merkezi inşa edilmeye başladı

22
* Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Kırklareli için büyük eksikliği hissedilen bir ihtiyacı daha gideriyoruz. Projemiz içerisinde; 166 Kişilik Konferans Salonu, 62 kişilik Nikah Salonu, çeşitli sergilerin düzenlenebileceği Fuaye Alanı, Gelin Odası, Nikah Memuru Odası gibi bölümler olacak” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi, Sınır Ötesi İş Birliği Projesi kapsamında “Kent Kültür Merkezi İnşaatı” için çalışmalar başladı.
“Dostlar ve Komşular Arasındaki Sınır Tanımayan İç İçe Geçmiş Kültür” adı ile Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Programı tarafından finanse edilen projenin çalışmaları başladı.
Karakaş Mahallesi Zincirlikuyu Caddesi üzerinde bulunan Belediye Dükkanları’nın alt katında başlanan inşaatın 2015 Nisan Ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Projede; 900 m2’lik alan içerisinde Nikah Salonu, Konferans Salonu, Sergi Alanı, Gelin Odası ve Nikah Memuru Odası yer alacak.
* Kesimoğlu; “Bizim için bir ihtiyaçtı”
Kent Kültür Merkezi Projesi’ni inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, gerçekleşen projenin Kırklareli için bir ihtiyaç olduğunu belirterek; “Kent Kültür Merkezi Projesi bizim için bir ihtiyaçtı. Sınır Ötesi İş Birliği kapsamında gerçekleşen projemizin içerisinde; 166 Kişilik Konferans Salonu, 62 kişilik Nikah Salonu, çeşitli sergilerin düzenlenebileceği Fuaye Alanı, Gelin Odası, Nikah Memuru Odası gibi bölümler olacak. Şuan, inşaatımız belirlediğimiz program çerçevesinde devam ediyor. Kent Kültür Merkezi Projemizi Nisan Ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here