Kent Kültür Evi İnşaatı başladı

6
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “Kent Kültür Evi” Projesi’nin uygulanacağı Kırklareli Yayla Mahallesi…
HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “Kent Kültür Evi” Projesi’nin uygulanacağı Kırklareli Yayla Mahallesi Lale Sokak’ta bulunan ve 18. Yüzyıl’a ait binanın Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Yapım İşi’nin sözleşmesinin imzalanmasının ardından çalışmalar başlatıldı.
Toplam bütçesi KDV dahil 1 milyon 7 bin 742 TL olan projenin, 565 bin12,50 TL tutarı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.
Kent Kültür Evi inşaatının çalışmalarına başlanırken, projenin Aralık ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Proje ile birlikte Kırklareli’nin Etnografik, Folklorik ve de Tarihi Temaları’nın işlendiği ve sergilendiği tamamen halka açık bir Kent Müzesi yapımı amaçlanırken, bunun yanı sıra toplantı, seminer, söyleşi, dinleti, imza günü gibi çeşitli faaliyetlerde düzenlenebilecek.
* KesİMOĞLU’NDAN AÇIK ÇAĞRI…
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kent Müzesi’nde sergilenmek üzere halkın bağışlarını beklediklerini söyledi. Kesimoğlu; “Kent Kültür Müzemizde birçok tarihi objeyi bir araya getireceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. Ellerinde bulunan tarihi objeleri bizlere bağış yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra emanet olarak da objeleri kabul edeceğiz. Aldığımız objelerin altına kimden aldığımızı yazarak halkımızın da ismini müzemizde yaşatacağız” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.