Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı

16
Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı

Kırklareli Kent Konseyi 1. Genel Kurulu gerçekleştirildi. 29 Ocak Cuma günü(dün) saat 14:00’da Il Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda,  Kırklareli’de yıllardır faaliyete geçmesi beklenen Kadın ve Gençlik Meclisleri yönergesinin sunumu ve onaylanması yapıldı. Oldukça geniş katılımlı bir şekilde gerçekleştirilen genel kurulda sunulan yeni projeler de heyecan vericiydi.

Saygı duruşundan sonra Istiklal Marşımız’ın hep bir ağızdan okunması ile başlayan genel kurulda Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezer, “Yaşadığımız kente sahip çıkmak, değerlerimizi ortaya çıkarmak ve birçok konuda söz sahibi olabilmek için hizmet veren Kent Konseyimizin bu kapsamda yürütme kurulumuzun hazırlamış olduğu kadın ve gençlik meclisnin ilimize çok büyük katkıları olacağına inanıyorum.” dedi. 

Başkan Tezer’in konuşmasının ardından divan oluşumunun seçilmesine geçildi ve yazmanlığa Erol Özkan ile Şahdan Canaz oy birliği ile seçildi.

Akabinde ise Gençlik ve Kadın Meclisleri yönergelerinin sunumu ve onaylanması yapıldı ve bu iki madde de oy birliği ile kabul edildi. Kent Konseyi Genel Kurulu’nun 6. maddesinde ise, çalışma gruplarının düzenlenmesi ve yeni çalışma gruplarının eklenmesi maddesi ile ilgili söz alan Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi, Derneğin Mali Sekreteri Bahadır Genim, Engelliler Çalışma Grubu’nun kurulmasını talep etti ve yapılan oylama sonucunda bu oy birliği ile kabul edildi. Çalışma grupları ile ilgili başka söz alan bulunmayınca, Kent Konseyi Genel Kurulu’nun 9. ve son maddesi olan dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Bu konuda söz alan Ressam Nuriye Üstündağ, “Balkan Ressamları’nın Fırçalarından Kırklareli” konulu bir projelerinin olduğunu beyan etti. Öğreten Resim Atölyesi olarak 8 Balkan ülkesinden 12 ressamın 40 yağlı ve 10 sulu boya resimlerinden oluşacak bir sergi projesi hazırladıklarını söyleyen Üstündağ, Balkan ülkelerinin tanınmış ressamlarını 10 gün boyunca Kırklareli’nde misafir ederek onların gözünden ilimizi resmedeceklerini bildirdi.

Projenin temel amacının şu ana kadar somut bir şekilde tanıtılamayan ilimizin tanıtımı olduğunu dile getiren Üstündağ, bu vesile ile ilimizin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini tabloya taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Üstündağ’ın projesi katılımcılar tarafından oy birliği ile kabul edildi ve bu karar ile birlikte genel kurul sona erdi.

Kırklareli Kent Konseyi Genel Kurulu’na başta Başkan Nurcan Tezer olmak üzere, Çevre ve Orman Il Müdürü Fikri Erbaş, Sanayi ve Ticaret Il Müdürü Gültekin Hadi, Il Mahalli Idareler Müdürü Aleaddin Ikican, ADD Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ, Belediye Meclisi Üyesi hamit Orakçı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda Kent Konseyi üyesi katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here