“Kendimizi her günkü yeniliğe hazırlamamız lazım”

16
Edirne Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından “Geleceğin Türkiye’sinde Vergi Müfettişi Olarak Yer Alın, Kariyer Yapın” konferansı yapıldı.
HABER MERKEZİ
14 Mayıs Salı günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapılacak olan konferans Kırklareli Üniversitesi Rektörlü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın gecikmesi ile saat 14.35’te başladı.
Öğrencilerin bir çoğu konferansı dinlemeden giderken, bir çoğu da konferansı dinlemek üzere salonda konferansın başlamasını bekledi.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Rektör Aykaç, hayatın çok hızlı değiştiğini söyleyerek, her gün meydana gelen yeniliklere insanlar olarak hazırlanılması gerektiğini ifade etti.
Yapılan yeniliklerin birçoğunun önceden tahmin edilebildiği ve buna göre hazırlıkların yapıldığını anlatan Aykaç, birçok yeniliğin ise öngörülmeden meydana geldiğini belirtti.
Aykaç; “Hayat çok hızlı değişiyor. Bir takım cevapları ezberliyorsunuz ama hayat insana asla aynı soruları bir daha sormuyor. Her zaman karşımıza yenilikler çıkıyor. Bizler insan olarak bu hayattaki fertler olarak öncelikli olarak kendimizi eğitmemiz, geliştirmemiz, hayata olan bakış açımızı her gün yenilememiz lazım. Bizler önce kendimizden sorumluyuz. Dolayısıyla öncelikle kendimize ait görevleri yapmamız lazım.  Bizler hayatın her yeni günde ne gibi değişiklikler oraya koyacağını mutlaka dikkate almak durumundayız. Ülkemizde ve dünyada ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal ve teknolojik olarak bir dizi yenilik meydana geliyor. Bunların hepsini bizler öngörebiliyoruz. Hazırlık yapabiliyoruz. Ancak bir kısmı da ön göremediğimiz, hazırlık yapmadığımız durumlarda olabiliyor” dedi.
Açılış konuşmasının ardından Vergi Müfettişi Sonya Karakaya ve Hakan Bektaş, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nı, Vergi Müfettişi mesleğini tanıtarak, nasıl vergi müfettişi yardımcısı olunur konularını anlattı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here