“Kendi geleceğiniz için, ülkenizin geleceğine sahip çıkın”

12
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2013/2014 Akademik Yılı için Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) kayıt yaptıran öğrencileri bilgilendirmek ve……
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2013/2014 Akademik Yılı için Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) kayıt yaptıran öğrencileri bilgilendirmek ve danışmanlık hizmeti vermek için Rektörlük Bahçesi’nde “İlk Adımda Dost Eli” Standı kuruldu.
Buradaki görevliler tarafından öğrenciler ile velilerine yiyecek ve içecek ikramında bulunularak “Yarınlarınız İçin Teröre Hayır” başlıklı broşürler dağıtılarak öğrenciler ve velileri terör örgütlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan ve “Hayatınızdaki bir yanlışın, bütün doğruları götürmesine asla izin vermeyin” sloganı ile başlayan broşürlerde şu ifadeler yer aldı:
“Terörizmin amacı, ülkeleri siyasi, ekonomik, kültürel ve askeri yönden zayıflatmaktır. Ülkemizdeki terör örgütleri üniversitelerimizdeki gençleri kendi amaçları doğrultusunda insani kaynak olarak çeşitli terörist faaliyetlerde kullanmaya çalışmaktadır. Bu nedenle terör örgütlerinin eleman kazanmaya yönelik çalışmalarına karşı dikkatli olmanızda yarar vardır. Terör örgütleri, aklını çelmek istedikleri kişinin öncelikle aile yapısı, zaafları ve gelir düzeyi hakkında bilgi toplamaktadırlar. Daha sonra arkadaş toplantıları, sinema ve konser davetleri, ekonomik sıkıntıda ise burs, kalacak yer ve kitap temini gibi bir takım göstermelik insani yaklaşım yöntemleri kullanılmaktadır. Kendi geleceğiniz için ülkenin geleceğine sahip çıkın ve bu halinizle yeryüzünde nefretin değil, sevginin temsilcisi olun.
Yardım ve başvuru telefonlarımız; Emniyet Müdürlüğü Santral 0288 212 38 50, Emniyet Müdürlüğü Fak 0288 214 30 79, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü 0288 212 96 70’tir” (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here