Kendi elleri ile yaban hayvanlarına yem bıraktı

15
* Kırklareli Çevre ve Orman Müdürü Erol Bilgir, Kırklareli’nin Kofçaz
ilçesinin Kocayazı ile Kula Köyü arasındaki kar altında kalan ormanlık
alanda yaşayan yaban hayvanları için yem bıraktı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Kırklareli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakılmaya devam ediliyor.
Kırklareli Çevre ve Orman Müdürü Erol Bilgir; AGM Şube Müdürü Hikmet İhtiyar, Orman Mühendisleri Özcan Birol, Zafer Çıngar, Biyolog Neslihan Kocatepe, Orman Muhafaza Memurları Hasan Yatıkçı, Mesut Tarlacı tarafından Kofçaz ilçesine bağlı Kocayazı Köyü ile Kula Köyü arasındaki karlarla kaplı ormanlık alana yaban hayvanları için 400 kilogram buğday ile 150 kilo sakatat bırakıldı.
Kırklareli Çevre ve Orman Müdürü Erol Bilgir, her yıl olduğu gibi, mevsim koşullarının kötü olduğu günlerde yaban hayvanlarının sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için yemleme çalışması yaptıklarını ve bugüne kadar toplam 2 ton buğday ile 1 tona yakın sakatın yaban hayvanları için ormana bırakıldığını belirterek şunları kaydetti:
“Her yıl yaban hayvanlarına yönelik yemleme çalışmalarımız oluyor. Yoğun kış şartlarında yaban hayvanları yem bulmakta zorlanıyor. Hayvanların yaşamlarını idame ettirmeleri ve yakın yerleşim yerlerine zarar vermemeleri için kış süresince yemleme yapılacak.
Çetin kış şartlarından korunmak için hayvanlar çalı diplerine ve taşlıklara sığınıyor. Yoğun kış şartlarında yaban hayvanları unutulmamalı. Kırsal kesimdeki vatandaşlarda yaban hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için ellerinden geleni yapmalı.”
Çevre ve Orman Müdürü Erol Bilgir ve beraberindekiler daha sonra beraberinde getirdikleri yemleri ve sakatatları yaban hayvanlarının yoğun olarak geçtiği karla kaplı ormanlık alanlara bıraktılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.