Kekilli, Pınarhisar’ı salladı

19
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde sahne alan Murat Kekilli, Pınarhisar’ı adeta salladı..
Pınarhisar Belediyesi’nin 19 Mayıs 2012 Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığı, fakat kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen Murat Kekilli Konseri 7 Haziran 2012 Perşembe günü Pınarhisar Festival Alanı’nda gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Konser öncesi konuşma yapan Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz; “Konseri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı daha coşkulu yaşamak için 19 Mayıs’ta yapmayı düşünmüştük. Kötü hava koşulları nedeniyle konseri ertelemek zorunda kaldık. Bugün burada bulunan herkese katılımından dolayı teşekkür ediyorum. Hafta sonu sınava girecek öğrencilerimize bu konserin moral olmasını temenni ediyor sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. 
Başkan Cingöz’ün konuşmasının ardından Murat Kekilli sahne aldı. Kekilli’yi coşkuyla karşılayan genç, yaşlı binlerce kişi Kekilli’nin söylediği şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.
Kekilli Pınarhisar’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek Pınarhisar’da tekrar sahne almak istediğini söyledi. Fransa’da yaşadığı kötü bir anıyı da dillendiren Kekilli Fransa’yı sert bir dille eleştirerek; “Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılmak için Fransa’ya gittik ve oranın polisi saatlerce bizi alı koydu. Her polis sorgular ama Fransa’da bize uygulanan üslup çok farklı. Bilindiği gibi birçok sanatçı oraya konser vermeye gidip geri döndü. Böyle bir şey olamaz. Birde herkes Fransız sofrasını merak eder ya. Fransız sofrası ekmek arsı roka ve maydanozdan ibaret. Bizim ülkemizde sadece patlıcanın 90 çeşit yemeği bulunuyor. Benim bunlara “salaklar” dan başka diyecek sözüm yok” dedi.
Kekilli hayranlarına, aylar önce bir albüm hazırladıklarını, ama piyasaya sürmediklerini belirterek albümün Eylül ayında piyasaya sürüleceğinin müjdesini de Pınarhisar’dan verdi. Konser sonunda Başkan Cingöz Murat Kekilli’ye plaket takdim etti. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here