KBESK Liderlik koltuğuna oturdu

19

Balıkesir Belediye Spor: 51 – Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü: 72

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde başarılı bir mücadele veren Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü (KBESK) 18 Aralık 2011 Pazar günü konuk oldukları Balıkesir Belediye Spor Kulübü’nü deplasmanda mağlup ederek liderlik koltuğuna oturdu.

 
HABER MERKEZİ
Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.ligi 6. hafta müsabakaları 18 Aralık 2011 Pazar günü oynandı. Ligin 2 yenilgisiz takımı olan Balıkesir Belediye ile Kırklareli BESK Tekerlekli sandalye basketbol takımları saat 16.00’da Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Balıkesirli Sporseverler karşılaşmaya büyük ilgi gösterdi. Beşinci haftada sayı averajı ile liderliği Balıkesir’e kaptıran Kırklareli BESK güçlü rakibini sahasında 72-51 yenmeyi başarırken her periyot’ta 18’er sayı atarak Basketbol müsabakalarında az görülen belki de hiç görülmeyen bir grafik ortaya koydu ve liderliği bu kez puan farkıyla ve yenilgisiz ele geçirdi.
Karşılaşmanın periyotları şu şekilde oldu;
1.Periyod :Balıkesir 10- Kırklareli 18
2.Periyod :Balıkesir 16-Kırklareli  18
3.Periyod :Balıkesir 12-Kırklareli  18
4.Periyod :Balıkesir 13-Kırklareli  18
*Davut ve Başar Milli Takım Kapına alındı
Maç sonrası karşılaşma hakkında açıklama yapan KBESK Başkanı Erol Gökçe; “Maddi sıkıntılar içerisinde bu işi götürmeye çalışıyoruz” dedikçe herkes elini ayağını daha çok çekiyor. Adeta bizden uzaklaşıyorlar, ama bundan böyle bu şekilde demeçler vermeyeceğiz. Son Maçımızda yardımlarını esirgemeyen Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuşarak KBESK’in başarılı sporcularından Davut Çalışkan ile Başar Koç’un müsabaka sonrası aynı gün “2012 Olimpiyatları Paralimpik Oyunlarına” katılma hakkı elde ettiklerinden Tekerlekli Sandalye ”A” Milli Takım Kadrosuna alınarak Milli Takım kampına katıldıklarını söyledi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here