KBESK 5’te 5 yaptı

14
Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü:70 – Samsun Engelli Gücü: 52
HABER MERKEZİ
Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde büyük bir mücadele veren Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü (KBESK), 11 Aralık 2011 Pazar günü Samsun Engelli Gücü’nü kendi evinde konuk etti.
Karşılaşmada etkili bir oyun ortaya koyan Kırklareli Engelliler, kendi sahasında Samsun Engelli Gücü’nü 70-52 skor ile yendi.
Kırklareli Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyodu 16-13 sonuçlanarak ev sahibi Kırklareli Engelliler’in üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci periyoda daha hızlı başlayan Kırıkkaleli Engelliler, ikinci periyodu 17-14 önde kapattı. Üçüncü periyodu da 16-11 önde tamamlayan Kırklareli Engelliler, 21-14 skor ile son periyotta da etkili bir oyunun sergileyerek karşılaşmadan 70-52 galip ayrılmasını bildi.
Çekişmeli geçen karşılaşmayı 70-52 skor ile kazanan KBESK, 2011/2012 sezonunda oynadığı 5 maçın 5’inide kazanarak ligin en büyük adayı olduğunu ispatladı. 
* “Rakip ne kadar güçlü olursa olsun galibiyet için gideceğiz”
Karşılaşma ardından bir açıklama yapan KBESK Başkanı Erol Gökçe şunları kaydetti; “Yeni sezonda oynadığımız 5 maçın 5 ini kazanmak önemli, ancak yolumuz çok uzun, önümüzdeki hafta en yakın takipçimiz Balıkesir Belediye ile Balıkesir’de oynayacağız. Çok zorlu bir maç olacak. Bunu biliyoruz. Bizim için zor olan ulaşım ve konaklama, ekonomik gücümüz olmadığı için Cumartesi gecesi yola, Pazar günüde konaklama yapmadan maça çıkacağız. Biz bu şartlarda oynadığımız 5 maçın hepsini kazandık. Rakip ne kadar güçlü olursa olsun galibiyet için gideceğiz, Yenilirsek bizim için Dünya’nın sonu gelmeyecek” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here