Kazlıçeşme’deki Demokrasi Mitingi’ne katılacağız

15
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, 5 Ekim 2013 Cumartesi günü Kazlıçeşme’de "Demokrasi Mitingi" yapacaklarını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, 5 Ekim 2013 Cumartesi günü Kazlıçeşme’de "Demokrasi Mitingi" yapacaklarını bildirdi
Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, tüm vatandaşları mitinge davet etti.
MHP’nin 9 ilde yapmayı planladığı "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" açık hava toplantılarının ilkini Bursa’da "Kuruluş", ikincisini İzmir’de  "Bayrak", üçüncüsünü Adana’da "Vatan", dördüncüsünü Erzurum’da "Birlik", beşincisini Konya’da "Türkçe", altıncısını Elazığ’da "Kardeşlik" temalı olarak gerçekleştirdiklerini anlatan Savaşan, "Demokrasi" temalı yedinci mitingi 5 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştireceklerini belirtti.
5 Ekim Cumartesi günü Kazlıçeşme’de düzenlenecek olan “Demokrasi Mitingi”ne tüm Kırklareli’leri davet eden MHP İl Başkanı Şaban Savaşan; “İstanbul’da yapılacak Demokrasi mitingi; rejim tartışmalarının yapıldığı, AKP iktidarının sureti haktan görünerek demokrasimizi, askerî darbeleri aratmayan sivil inkıtalarla kalbura çevirdiği bir zaman diliminde gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu mitingle; Türk Milleti’nin demokratik düzenin kural ve nimetlerini içine sindirdiği, bundan geriye dönüşe izin vermemek kararında olduğu dosta düşmana duyurulacaktır. İktidar partisi; demokrasinin temel ilkeleri olan halk egemenliği, hürriyet ve eşitlik gibi umdeleri kendi sığ ve muhteris ideolojik bakışıyla hegemon çıkarlarına kurban vermiştir. Lideri dikta hummasıyla kıvranan AKP; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi yerine “Egemenlik kayıtsız şartsız liderindir” yaftasını meclise asmaya yeltenmiştir. Halkın kendini yönetme iradesini ortadan kaldırıp parti iradesini hâkim kılma, tek adamı ve bir zümreyi millete üstün kılma çabalarına karşı yürekli çıkışın adresi, MHP’nin İstanbul’daki Demokrasi mitingi olacaktır. Demokrasi mitinginde, 130 yılı aşan sancılı bir sürecin birikimi olan bugünkü demokratik parlamenter sistemin, artık Türk milliyetçileri ve milletimiz için geri dönülmez bir yol olduğu vurgulanacaktır” dedi.
Mitinge tüm Kırklareli halkını davet eden Şaban Savaşan 5 Ekim 2013 Cumartesi günü Dingiloğlu Parkı önünden saat 10.00’da hareket edileceğini bildirdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here