Kayrak; “Kendi aralarındaki kaosa bizi alet etmesinler”

28
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak CHP’nin toplantısında unvanının geçmesine tepki göstererek; “Kendi aralarındaki kaosa bizi alet etmesinler” dedi.

HABER MERKEZİ

CHP Kırklareli İl teşkilatının 9 Aralık Çarşamba günü yapılan toplantısında CHP Merkez İlçe Başkanlığına istemeyerek de olsa aday olduğunu açıklayan Selçuk Yücesu, CHP Merkez İlçe Başkanı Adayı olan Gürkan Yenerer’in AK Parti’ye çalıştığını iddia ederek CHP’nin Delege seçimlerinde AK Parti Gençlik Kolları Başkanına oy kullandırmaya çalıştığını iddia etmişti.
CHP’nin toplantısında yaşanan bu gerginliğin ardından gazetemizi ziyaret eden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak CHP’nin toplantısında konuşulanların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kayrak; “Sayın Yücesu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı’nın CHP Delege seçimlerinde oy kullandığını iddia etmiş. Bilindiği gibi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı seçimle göreve getirilir ve bir tanedir. Başka muadili de yoktur. AK Parti teşkilatında görevli olan bir kişinin de böyle bir şey yapma lüksü yoktur. Anladığım kadarıyla seçim günü orada hem CHP üyesi hem de AK Parti üyesi olan bir kişi oy kullanmak istemiş. Bunun bizimle hiçbir alakası yoktur. Kendi aralarındaki kaosa bizi alet etmesinler.
Oy kullanacak üyelerini takip etseler, işlerini doğru dürüst yapsalar bu tür problemler yaşamazlar. Yücesu’nun hangi amaçla böyle bir şey iddia ettiğini bilemiyorum” dedi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here