Kaynarca’nın gözü kulağı İl Milli Eğitim Müdürü’nde Başkan Türker; “Gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarmak istiyoruz”

25
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belde’sinde..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belde’sinde yıllardır kullanılmayan yıkılmış vaziyette bulunan eski okulun arazisini değerlendirmek için Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker düğmeye bastı. Kaynarca’nın içinde kötü bir görüntü kirliliği gösteren okula gençler için yararlı olacak Spor Tesisi yapılması düşünülüyor. Okulu yıkıp yerine Halı Saha, Basketbol Sahası ve Voleybol Sahası yapmak isteyen Başkan Türker; “Gözümüz kulağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde” diyerek gençlerimiz için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz Müdürümüz de bize yardımcı olursa bu yolda ona minnettar olacağını belirtti.
Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında şunları belirtti;
“Yıkılan eski okul alanına Kaynarcalı genç kardeşlerimizin bilinçli bir şekilde spor yapmalarını sağlamak amacıyla çok modern bir tesis yapmayı amaçlıyoruz. Bu tesiste; Halı Saha, Basketbol, Voleybol Sahaları, Soyunma Odaları, Duş Alma Yerleri ve Kaynar Gençlik Spor’un malzemelerini koyacağı ve faaliyet göstereceği bir alanın olmasını istiyoruz. Bu amaçla yaptığımız çalışmalarda 3 tane Çocuk Parkı yaparak faaliyete geçirdik genç kardeşlerimizin de sporla ilgilenmesini sağlamak, spora olan bağlılıklarını arttırmak kötü alışkanlıklardan onları korumak için böyle bir tesis yapmak istiyoruz. Bu konuda yaklaşık 5 aydır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazışmalarımız devam ediyor. Fakat bu güne kadar somut bir adım atılamadı. “Okullar Hayat Bulsun Projesi” kapsamında Milli Eğitim Müdürümüz bizden yazı istemişti. Bu yazıda bu tesisi nasıl yapacağımızı neleri kapsayacağını da belirtmiştik. Fakat bir türlü Müdürümüzden gerekli onayı alamadık. Biz burada tertemiz pırıl pırıl genç kardeşlerimizin spor yapmalarını sağlamak için bir adım atmak istiyoruz fakat bu güne kadar tüm yazışmalarımızdan somut bir adım elde edemedik.  Kaynarca bölgemizin Cazibe Merkezi Kaynarcada Tarihi Kilisemiz, Mağaralarımız, Trakya da işlevini sürdüren tek Taş Değirmenimiz ve Dünyaca eşsiz sularımız var. Kaynarcanın tanıtımı için çok çaba veriyoruz. Ama bu arada genç kardeşlerimizin de daha bilinçli bir şekilde spor yapmaları çamur içerisinde bulunan, toz toprak içerisinde bulunan spor sahalarında değil de tertemiz Suni Çim de Halı Saha’da spor yapmaları Basketbol ve Voleybol oynamaları boş zamanlarını değerlendirebileceği tesis yapmayı amaçlıyoruz.
Buradan Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze de sesleniyorum bu konuda yaklaşık 5 aydır kendilerinden haber bekliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımızın ısrarla; “Gençlerimize sahip çıkacağız. Gençlerimizin önünü açacağız” demelerine rağmen biz hala 5 aydır somut bir adım atamadık. Olumlu bir haber alamadık. Kendilerinden bir an önce talebimize olumlu yanıt vermelerini ve bu harabe halde bulunan okul alanın Belediyemize kiralanmasını ısrarla talep ediyoruz. Bu konuda çok ısrarlıyız. Bunu yapacak enerjimiz de gücümüzde var bir an önce bu okul alanının Belediyemize verilmesi için gerekli haberi bekliyoruz. Genç kardeşlerimize pırıl pırıl tertemiz modern bir tesis kazandırmayı istiyoruz.” (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.