Kaynarca’da “Trakya Topraklarının Geleceği” masaya yatırıldı

17
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu..
HABER MERKEZİ
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Beldesi’ndeki Kapalı Düğün Salonu’nda düzenlenen konferansa katılarak Tarım Sektörü’ndeki gelişmeleri değerlendirdi. 
Konferansta açılış konuşmasını yapan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar; “Alın terini toprağa döken, toprağa ve vatanımıza gönülden bağlı emekçi, üretken çiftçi ve hayvancılık yapan çok değerli vatandaşlarıma Başkanları olarak onları işlerini daha bilinçli yapmalarını sağlamalıyım. Çünkü ben bunu biliyorum ki Başkan olmak sadece yol, su yapmak değil, halkını bilinçlendirmek refah düzeyini yükseltmektir. Buraya beni kırmayıp gelen Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu verdiği Konferansta, çiftçilerin toprakları sattırılarak göçe zorlandığını savundu. Konuşmasında Türkiye Tarımını dönemlere ayırarak inceleyen Gaytancıoğlu, günümüzde Türkiye Tarımının çöküşte olduğunu vurguladı. Dünya piyasalarından da örnekler veren Gaytancıoğlu, çiftçilerin içlerinde bulundukları bu zor koşullardan kurtulabilmelerinin tek yolunun desteklemelerin arttırılması olduğunu söyledi. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here