“Kaynak bulamazsak 2. devrede ligden çekileceğiz”

14
Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginde mücadele eden Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nün Başkanı Erol Gökçe, maddi imkansızlıklar ve zor şartlar altında mücadele ettiklerini belirterek yardım seslerini duyuramadıklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Ligin ikinci devresinde kaynak bulamamaları halinde ligden çekileceklerini belirten Gökçe, kulübün çok büyük sıkıntılı dönemden geçtiğini ifade etti.
Gökçe; “Maddi imkansızlıklar karşısında direncimiz kalmadı. Sporcu sayımız yetersiz. Her çıktığımız karşılaşmadan yenilgiyle ayrılıyoruz. Maddi imkan olmadan bu işte olmuyor. 10 yıllık mücadelemize sonlandıracağız. Kaynak bulamazsak ligden çekileceğiz. Sponsor bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu kadar başarılı bir kulübün arkasında hiç kimse duymuyor. Artık elimizden gelen bir şey yok. Çok üzgünüz. Her şeye rağmen, ligin ilk sezonunu bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Ayrıca Gökçe, geçtiğimiz hafta sonu Bursa Osman Gazi Belediyespor Kulübü ile çıktıkları karşılaşmadan 68-78’lik bir skor ile mağlup olduklarını kaydederek, bu hafta sonu ise İstanbul Yıldız Engellilerspor Kulübü ile karşılaşacaklarını belirtti.
“Yenileceğiz ama mücadeleye devam edeceğiz” diyen Gökçe, her şeye rağmen önemli olanın sahaya çıkmak olduğunu vurguladı. (Ufuk Ertop)
Gökçe, bu hafta sonu karşılaştıkları Bursa Osman Gazi Belediyespor Kulübü’ne 68-78 yenildiklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here